Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Shqipëria e 7-ta në botë për drogën

'Non grata'/ Mike Pompeo: S'kam dëgjuar kurrë për dosjen e Sali Berishës

21:47, 16/05/2022
A+ Aa A-

Aktivistja e Partisë Republikane, Evi Kokalari tregon bisedën me ish-sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo, lidhur me shpalljen e ish-kryeministrit Sali Berisha 'non grata' nga Anthony Blinken. 

Kokalari tha në Çim Peka Live në Syri Tv, se Pompeo nuk ka dëgjuar kurrë për dosjen e pretenduar ndaj Berishës në Departamentin e Shteiti, gjatë administratës së kaluar. 

Evi Kokalari: E kam pyetur specifikisht për dosjen e Berishës dhe nuk e kishte idenë fare. S'e kam dëgjuar ndonjëherë, tha. Ai nuk ka patur lidhje fare me këtë. Pompeo ka ardhur këtu në radhë të parë për rezistencën iraniane, kjo e gazit ka ardhur më vonë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco