Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ KĂ«ndi i Pano Sokos

Berisha nxjerr VIDEO-n: Ja pse Rama urdhëroi votën kundër Rezolutës për genocidin serb në Srebrenicë

22:32, 13/05/2022
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video e cila është realizuar në 7 korrik 2021, ku presidenti serb Aleksandër Vuçiç shpjegon se është rënë dakord me vendet mike, si Shqipëria, që rezolutat që dënojnë gjenocidet serbe në Ballkan do të shmangen.

‘Ja pse Edi Rama urdhĂ«roi votĂ«n kundĂ«r RezolutĂ«s pĂ«r dĂ«nimin e genocidit serb nĂ« SrebrenicĂ«!’, shkruan Berisha nĂ« Facebook.  

‘ËshtĂ« e habitshme qĂ« Mali i Zi ka qĂ«nĂ« mĂ« i shpejt se Prishtina pĂ«r miratimin e rezolutĂ«s. Prishtina nuk na befason se u vĂ«rtetua e gjithĂ« ajo qĂ« ne ju kemi paraljmĂ«ruar. KĂ«to rezoluta do tĂ« vazhdojnĂ« dhe ne do tĂ« mundohemi ti shmangim kĂ«to rezoluta nĂ« parlamentet rajonale tĂ« vendeve me tĂ« cilat kemi raporte tĂ« mira miqĂ«sore’, tha Vuçiçi nĂ« 7 korrik 2021.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco