Lajmi i fundit

LIVE/ Vijon numërimi i votave për Kryesinë e re të PD

Grantet për banorët e prekur nga tërmeti në Durrës, LSI: Skemë mashtruese, duhej dekretimi i zgjedhjeve që…

Grantet për banorët e prekur nga tërmeti në Durrës, LSI: Skemë mashtruese, duhej dekretimi i zgjedhjeve që…

17:24, 27/01/2022
A+ Aa A-

Dega e LSI-së në Durrës ka reaguar në lidhje me miratimin nga Këshilli Bashkiaktë granteve për banesat e dëmtuara nga tërmeti më datë 26 nëntor.

Përmes një postimi në “Facebook”, LSI thekson se duhej që të miratohen zgjedhjet lokale nga presidenti për të vënë në lëvizje Bashkinë e Durrësit për ndarjen e granteve për familjet që janë prekur nga tërmeti.

Për LSI-në, kjo është skemë mashtruese e Rilindjes, e përsëritur tashmë nga zgjedhjet elektorale.

Postimi i LSI:

Banoret e Durresit mirenjohes Presidentit Meta per caktimin e dates se zgjedhjeve!

Duhej dekreti i Presidentit te Republikes per zgjedhjet lokale te 6 Marsit, qe Keshilli Bashkiak Durres te merte vendim per miratimin e granteve per banesat e familjeve te demtuara nga termeti!

Bashkia Durres 10 muaj pushim per banesat e demtuara nga termeti, nga zgjedhjet e 25 Prillit 2021 deri kur u caktuan zgjedhjet lokale!

Pasditen e te premtes pritet te mblidhet Keshilli Bashkiak Durres, ku nder te tjera do miratohet edhe lista e personave/familjeve qe perfitojne grantin per rikonstruksionin e banesave te demtuara nga termeti. Por pse pikerisht ne kete kohe???

Dekreti Presidencial i dates 20 Janar per zgjedhje vendore edhe ne Bashkine Durres, beri qe qindra familje te perfitojne bonusin e qerase qe mungonte prej 3 muajsh ne famljet e tyre dhe ‘shkundi xhepat’ e Bashkise per grantet e mbi 500 familjeve durresake!

Keto jane ‘skemat mashtruese josurprize’ te Rilindjes gjate fushatave zgjedhore!

Me syte nga Zoti e me shprese per zgjedhje te tjera sa me te aferta, familjet e tjera ende te pa demshperblyera mbeten ne pritje!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco