Akuzat e Bardhit, Meta: Gjykata Kushtetuese nuk ka dhënë asnjë zgjidhje për zgjedhjet vendore

Akuzat e Bardhit, Meta: Gjykata Kushtetuese nuk ka dhënë asnjë zgjidhje për zgjedhjet vendore

22:27, 24/01/2022
A+ Aa A-

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka kthyer përgjigje akuzave të deputetit të PD-së Gazment Bardhi për sa i përket dekretimit të zgjedhjeve të pjesshme lokale të 6 marsit.

‘Është një gënjeshtër interpretimi i z.Bardhi që sipas vendimit duhet ta vinte Presidenti në lëvizje Gjykaten’ thotë Meta në studion e 'Quo Vadis'.

Meta: Është një gënjeshtër interpretimi i z.Bardhi që sipas vendimit duhet ta vinte Presidenti në lëvizje Gjykaten.

Këta të gjitha i donin nga Presidenti dhe anulimin e protestës së 8 qershorit e kërkuan nga Presidenti.

Gjykata nuk i ka legjitimuar zgjedhjet, por nuk i ka dhënë një zgjidhje sepse e vetmja gjë që është shprehur është thënë se nuk duhej të bëhej padia nga Shoqata e Bashkive.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco