AUDIO përgjimi +18 i Erion Veliajt/ ‘Futbolli është i vetmi ishull që nuk kemi nën kontroll’

AUDIO përgjimi +18 i Erion Veliajt/ ‘Futbolli është i vetmi ishull që nuk kemi nën kontroll’

12:26, 24/01/2022
A+ Aa A-

‘Unë jam kryetar bashkie dhe dua ta kontrolloj unë futbollin. Futbolli është një nga dhomat e shtëpisë time. Futbolli është i vetmi ishull që nuk e kemi nën kontroll’.

Këto janë fjalët e Erion Veliajt që dje ka mbledhur në një takim përfaqësues të shoqatës rajonale të futbollit të Tiranës.

FSHF publikon audiopërgjimin e Erion Velisë me të cilën thotë se vërtetohet presioni që bën kryebashkiaku Erion Veliaj  për të ndaluar rikandidimin e Dukës.

“Një fjalor prej rrugaçi e të fortë lagjeje dhenë ca momente si prokuror,” tha zyrtari i FSHF-së

"Në audiopërgjim zëri dëgjohet kur thuhet: “Do shkojmë tek Federate shqiptare e Futbollit për ti bërë shurrën.  Jo Uefa e Fifa të zbresë por sikur Zoti dhe Muhamedi të zbresin nuk e ndalin dot luftën time.  Unë do të bëj çdo gjë për tia nxirë jetën këtyre me prokurori e SPAK. Edhe ne të duam të tërhiqemi nuk tërhiqemi dot se prokuroria është vënë në lëvizje. Futbolli është I vetmi ishull që na ka mbetur pa vënë nën kontroll” tha me tej Zyrtari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Andi Verçani.

AUDIO PERGJIMI I PLOTE/ KUJDES VIDEO + 18

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Trx24/01/2022 12:42

Lali Zdromsi u thotë rrembeni armet me pak fjale duke i manipulu me propagande. Mafja do lufte te paprincipte per pushtet me çdo kusht.

Shto koment

Denonco