Lajmi i fundit

Përfundon numërimi/ Zgjidhet Kryesia e re e PD, kush janë fituesit

Udhëzimi/ Zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki, LSI nis përgatitjet

Udhëzimi/ Zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki, LSI nis përgatitjet

11:59, 24/01/2022
A+ Aa A-

LSI nis përgatitjet për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit në gjashtë bashki të vendit.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka shpërndarë për të gjithë strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në bashkitë Durrës, Shkodër, Dibër, Lushnjë, Vorë, Rrogozhinë një udhëzim për ngritjen e shtabeve elektorale.

“Për rritjen e efikasitetit elektoral të Lëvizjes Socialiste për Integrim, udhëzoj ngritjen e shtabit elektoral në këto 6 bashki.”- parashikon udhëzimi i shpërndarë në struktura.

Shtabi Elektoral i LSI do të drejtohet nga Koordinatori Politik i Qarkut dhe do te përbehët nga: Koordinatori Politik i Qarkut, Kryesia e LSI-së në bashki, kryesia e forumit të gruas dhe kryesia e forumit rinor, Delegatës e Konventës Kombëtare, sipas bashkive respektive.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco