Përjashtimi i Kasos nga KQZ, Komisioni i Rithemelimit: Akt i ri armiqësor nga dyshja Rama-Brava

Përjashtimi i Kasos nga KQZ, Komisioni i Rithemelimit: Akt i ri armiqësor nga dyshja Rama-Brava

12:34, 23/01/2022
A+ Aa A-

Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit të PD-së, ka reaguar pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashin për të përjashtuar Ivi Kason nga ky institucion e duke pranuar kërkesën e deputetit Lulzim Basha, për emërimin e dy përfaqësuesve të tjerë.

Deklaratë e Komisionit të Përkohshëm të Rithemelimit të PD:

Edi Rama dhe Lulzim Brava janë një!

Dje, Celibashi i narkopartisë me urdhër të kreut të meduzës Edvin Rama refuzoi përfaqësuesin legjitim të PD në KQZ dhe pranoi përfaqësuesin e Peng Bashës duke shkelur kështu rëndë kushtetutën dhe ligjet e vendit.

Me këtë akt antiligjor antikushtetues Edi Rama thellon më tej qëndrimin e tij monist dhe kundër pluralizmit politik. Duke pranuar përfaqësuesin e Peng Bravës në KQZ Edvin Kristaq Koleka dëshmon urrejtjen atërore ndaj pluralizmit të vërtetë politik.

Me këtë rast paralajmërojmë Edvin Ramën se për këtë akt të ri armiqësor ndaj PD, pluralizmit politik dhe demokracisë në Shqipëri e pret se bashku me Peng Bravën e tij fundi i një diktatori të urryer të kombit shqiptar dhe se me asnjë manovër antidemokratike nuk do mund të pengojë fitoren më 6 mars të Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku23/01/2022 19:23

Çfarë nuk pret nga një bëqir burri kurvës që ja bënte mutin çdo ditë në surrat dhe nuk ja mbante bytha ti tregonte vëndin. Beson ndokush se ja mban bytha këtij zvarraniku të kundërshtojë Edvin Dramën dhe bataljonet e tij të krimit? O Shqipëri o moj Shqipëri, kush të ka qit me kryet në mut ? Ti ke pas kenë nji zonjë….

Shto koment

Denonco