Berisha: Lul Brava qëndron pas aferës së ‘5 Majit’ dhe Portit të Durrësit

Berisha: Lul Brava qëndron pas aferës së ‘5 Majit’ dhe Portit të Durrësit

11:45, 22/01/2022
A+ Aa A-

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha solli shembuj të asaj që e quajti pseudopluralizëm.

“Edvin Kristaq Rama, ky bastard i bllokmenëve po e mbron pengun e tij me gardistë dhe hordhitë e narkopolicisë.

Në çdo vend qeveritë bëjnë gabime dhe korrupsion, por është qeveria ajo që qëndron në anën e qytetarëve.

Çfarë po shohim këto tre muaj? Atë që nuk e kemi parë kurrë në jetën tonë. Këto tre muaj po shohim se si po u rrafshohen shtëpitë njerëzve që e kanë ndërtuar me djersën e ballit, për të ndërtuar pallate bota e krimit, e bashkuar me Pallat Kapllanin e Lul Bravës. A mund të ndodhë kjo kund?

Pse është mynxyrë pseudopluralizmi? 800 mijë metra katrorë në Portin kryesor të Durrësit, duan të ndërtojnë pallate, një arab i falimentuar në shumë vende të tjera, me Edi Ramën dhe Lulzim Bravën.

Kush kërkon të na e shesë ne për pluralizëm Lulzim Bravën, Lulzim Bunkerin, Lulzim Kimikun? Çfarë lidhje kanë këta me lirinë e shqiptarëve?

Ne duhet të shporrim sa më parë nga pushteti këtë bandë dhe klikë kriminale.

Ne jemi sot në një moment kritik dhe kyç. Ose do i themi lirisë, liri, ose ne do rrokullisemi në honet e historisë dhe ky vend do boshatiset çdo muaj, çdo vit më shumë. Do konsolidohet narkoshteti,” tha Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptaro-Amerikani22/01/2022 13:09

TASHME NARKO-SHTETI ME MAFIOZ NE BOTE ME TE GJITHA STRUKTURAT E TIJ TE MIRE-ORGANIZUARA KRIMINALE ESHTE MJAFT I KONSOLIDUAR! KJO ESHTE PIRAMIDA KRIMINALO-MAFIOZE SHTETERORE ME E RREZIKSHME PER DREJTESINE, DEMOKRACINE DHE LIRINE E POPULLIT SHQIPTAR!! POR ME TRAGJIKJA ESHTE QE TASHME KJO ORGANIZATE FAMEKEQE KRIMINALO-MAFIOZE FATKEQESISHT KA EDHE MBESHTETJEN TOTALE TE QEVERISE SOROSIANE AMERIKANE! LUFTA E DEMOKRATEVE SHQIPTARE DO TE JETE MJAFT E VESHTIRE KUNDER KESAJ KLIKE NARKO-MAFIOZE ME MBESHTETJE MAFIOZE AMERIKANE DHE ME SPONZORIZIM KORRUPTIVO-KRIMINAL SOROSIAN! PRANDAJ U BEJ THIRRJE JO VETEM DEMOKRATEVE SHQIPTARE, POR TE GJITHE OPOZITES SE VERTETE SHQIPTARE, TE GJITHE POLICEVE, GJYQTAREVE DHE PROKUROREVE, ARSIMTAREVE, MJEKEVE, GAZETAREVE DHE TE GJITHE INTELEKTUALEVE TE LIRE DHE TE NDERSHEM SHQIPTARE DHE TE GJITHE SHOQERISE SE VERTETE CIVILE SHQIPTARE QE TE BASHKOHEN SA ME SHUME DHE SA ME AFER PER TE FITUAR DHE TRIUMFUAR NE LUFTE TE ASHPER KUNDER KESAJ KLIKE NARKO-MAFIOZE DHE DIKTATORIALE! KY ESHTE REGJIMI DIKTATORIAL ME I EGRI DHE ME I RREZIKSHMI SOT NE TE GJITHE BOTEN DEMOKRATIKE. DEMOKRACIA ESHTE NJE VIRTYT I TE DJATHES BOTERORE, PRANDAJ SOT LUFTA PER DEMOKRACI NUK ESHTE VETEM NJE LUFTE E DEMOKRATEVE DHE INTELEKTUALEVE TE LIRE SHQIPTAR, POR ESHTE NJE LUFTE EVROPIANE DHE BOTERORE!! SHUME VENDE NE EVROPE DHE NE BOTE QE SOT DREJTOHEN NGA MAJTISTET, KANE BERE NJE REGRES NE TE GJITHA DREJTIMET DHE FUSHAT E JETES, NIVELI I KORRUPSIONIT KA ARRITURA MAJAT NDERSA NIVELI I DEMOKRACISE KA KAPUR FUNDIN E VET! SHPRESOJME QE NE EVROPE, NE SHBA DHE NE BOTE TE FITOJNE NE ZGJEDHJET E TYRE PARTITE E SPEKTRIT TE DJATHTE DHE KJO DO TE JETE NJE FITORE E JASHTEZAKONSHME EDHE PER DEMOKRATET DHE OPOZITEN E BASHKUAR SHQIPTARE!!

Shto koment

Denonco