Vendimi skandaloz/ Celibashi përjashton Ivi Kason nga KQZ-ja

Vendimi skandaloz/ Celibashi përjashton Ivi Kason nga KQZ-ja

11:20, 22/01/2022
A+ Aa A-

Kryetari i KQZ, Ilirjan Celibashi ka marrë një vendim skandaloz sot, duke legjitimuar si përfaqësues të PD, Indrit Sefën dhe Marash Logun, duke ia hequr këtë përfaqësim Ivi Kasos.

Lidhur me këto ndryshime, Kaso u shpreh se përfaqësimi vijon automatikisht, për sa kohë jemi në periudhë ligjore, duke theksuar vendimet e Kuvendit të 11 dhjetorit, thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha.

“Ju uroj suksese në procesin e dekretuar nga presidenti. I bëj me dije KQZ se jemi në një periudhë zgjedhore, përfaqësimi vijon automatikisht, nuk kemi ende subjekt zgjedhor në garë. I bëj me dije KQZ për një fakt të bërë publik, lidhur me faktin që prej dhjetorit 2021, jo vetëm nënshkruesi i letrës nuk është më kryetar i PD, sigla dhe vula e PD, kanë ndryshuar në raport me ato të depozituara në procesin e 25 prillit”, u shpreh Kaso.

Por Celibashi u shpreh se kjo ishte fjala e fundit e Kasos.

“Në pikëpamje të ligjit, raporti i një partie politike me KQZ është një raport i vazhdueshëm dhe qoftë gjatë periudhës zgjedhore dhe jo zgjedhore. Ekziston një marrëdhënie për aq sa ligji e përcakton. Secili prej institucioneve ka mënyrën e vet dhe e demostron në mënyrë të ligjshme. Me gjithë keqardhjen me këtë situatë, jemi në një marrëdhënie institucionale mes KQZ dhe PD ku ai që është përfaqësuesi ligjor i saj ka konsideruar cilët do të jenë përfaqësuesit e saj në KQZ. Për ju kjo ishte fjala e fundit në lidhje me këtë cështje dhe vijimin e mëtejshëm të mbledhjes së KQZ. Opinionet e PD, janë ato që do të prezantohen nga Indrit Sefa dhe Marash Logu,” u shpreh Celibashi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptaro-Amerikani22/01/2022 12:38

TASHME NARKO-SHTETI ME MAFIOZ NE BOTE ME TE GJITHA STRUKTURAT E TIJ TE MIRE-ORGANIZUARA KRIMINALE ESHTE MJAFT I KONSOLIDUAR! KJO ESHTE PIRAMIDA KRIMINALO-MAFIOZE SHTETERORE ME E RREZIKSHME PER DEMOKRACINE DHE LIRINE E POPULLIT SHQIPTAR!! POR ME TRAGJIKJA ESHTE QE TASHME KJO ORGANIZATE KRIMINALO-MAFIOZE FATKEQESISHT KA EDHE MBESHTETJEN TOTALE TE QEVERISE SOROSIANE AMERIKANE! LUFTA E DEMOKRATEVE SHQIPTARE DO TE JETE MJAFT E VESHTIRE KUNDER KESAJ KLIKE NARKO-MAFIOZE ME MBESHTETJE AMERIKANE DHE ME SPONZORIZIM SOROSIAN! PRANDAJ U BEJ THIRRJE JO VETEM DEMOKRATEVE SHQIPTARE, POR TE GJITHE OPOZITES SE VERTETE SHQIPTARE DHE TE GJITHE INTELEKTUALEVE TE LIRE DHE TE NDERSHEM SHQIPTARE DHE TE GJITHE SHOQERISE SE VERTETE CIVILE SHQIPTARE QE TE BASHKOHEN SA ME SHUME DHE SA ME AFER PER TE FITUAR DHE TRIUMFUAR NE LUFTE TE ASHPER KUNDER KESAJ KLIKE NARKO-MAFIOZE DHE DIKTATORIALE! KY ESHTE REGJIMI DIKTATORIAL ME I EGRI DHE ME I RREZIKSHMI SOT NE TE GJITHE BOTEN DEMOKRATIKE. DEMOKRACIA ESHTE NJE VIRTYT I TE DJATHES BOTERORE, PRANDAJ SOT LUFTA PER DEMOKRACI NUK ESHTE VETEM NJE LUFTE E DEMOKRATEVE DHE INTELEKTUALEVE TE LIRE SHQIPTAR, POR ESHTE NJE LUFTE EVROPIANE DHE BOTERORE!! SHUME VENDE NE EVROPE DHE NE BOTE QE SOT DREJTOHEN NGA MAJTISTET, KANE BERE NJE REGRES NE TE GJITHA DREJTIMET DHE FUSHAT E JETES, NIVELI I KORRUPSIONIT KA ARRITURA MAJAT NDERSA NIVELI I DEMOKRACISE KA KAPUR FUNDIN E VET! SHPRESOJME QE NE EVROPE, NE SHBA DHE NE BOTE TE FITOJNE NE ZGJEDHJET E TYRE PARTITE E SPEKTRIT TE DJATHTE DHE KJO DO TE JETE NJE FITORE E JASHTEZAKONSHME EDHE PER DEMOKRATET DHE OPOZITEN E BASHKUAR SHQIPTARE!!

Korabi22/01/2022 12:08

Celibash subashin e Harruet eshte njeriu me I degjeneruar ne shqiperi.

Shto koment

Denonco