FOTOLAJM/ Shpirtzinjtë i rafshuan shtëpinë për të ndërtuar pallate Lal Plehu dhe Pallat Kapllani i Lul Bravës

FOTOLAJM/ Shpirtzinjtë i rafshuan shtëpinë për të ndërtuar pallate Lal Plehu dhe Pallat Kapllani i Lul Bravës

19:16, 20/01/2022
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka quajtur shpirtzinj kryebashkiakun e Tiranës dhe të emëruarin e Lulzim Bashës në Fier, Agron Kapllanaj, të cilët po u prishin banesat banorëve të ‘5 Majit’ për të ndërtuar pallate.

Shpirtzinjtë i rafshuan shtëpinë për të ndërtuar pallate Lal Plehu dhe Pallat Kapllani i Lul Bravës!’, shkruan Berisha në Facebook.  

Në foto dallohet një i mitur i cili është kthyer nga shkolla pasi ka në shpinë çantën e librave dhe rri i shtangur para gërmadhave të banesës, të cilën i'a prishi Bashkia Tiranë, për interesa financiare të kompanive private, ku një ndër to është edhe kompania Shkëlqimi 07 në pronësi të vëllait të Agron Kapllanajt, i emëruar i Lulzim Bashës në PD dega Fier. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco