'Shpërthimi' i Metës: Do shpërndaja Parlamentin dhe Qeverinë nëse Rama merrte Kushtetuesen

'Shpërthimi' i Metës: Do shpërndaja Parlamentin dhe Qeverinë nëse Rama merrte Kushtetuesen

23:13, 19/01/2022
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta rrëfeu sonte se ka qenë pranë shpërndarjes së Parlamentit dy vite më parë. 

Protesta e 2 marsit, tha Meta, ngriti popullin në këmbë për të mbrojtur Kushtetutën. 

Me tone të ngritura, Meta deklaroi se nëse nuk ndalej nisma e mazhorancës për të marrë nën kontroll Gjykatën Kushtetuese, ai do të shpërndante Parlamentin dhe Qeverinë.

"Nëse nuk tërhiqeshin nga aksioni për pushtimin e Gjykatës Kushtetuese, unë do shpërndaja jo vetëm Parlamentin, por edhe Qeverinë", u shpreh Ilir Meta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco