Nuk ka konsulta me partitë/ Vetëm Balla në takim në Presidencë

Nuk ka konsulta me partitë/ Vetëm Balla në takim në Presidencë

12:45, 19/01/2022
A+ Aa A-

Lajmi që ka qarkulluar në media për një ftese të presidentit mes partive nuk rezulton të jetë i saktë.

Në Presidence është ftuar vetëm Taulant Balla nga Partia Socialiste dhe nuk është ftuar askush nga partitë e tjera për konsulta për datën e zgjedhjeve të pjesshme.

Kujtojmë se deri tani, qeveria e Partisë Socialiste po refuzon të njoftojë Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dhe Presidencën se kush janë bashkitë që ju ka mbaruar para kohe mandati i kryetarëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco