Berisha poston VIDEON e veçantë: Rihapja e xhamisë së Et’hem Beut më 18 janar 1991

Berisha poston VIDEON e veçantë: Rihapja e xhamisë së Et’hem Beut më 18 janar 1991

11:37, 18/01/2022
A+ Aa A-

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, postoi sot një video të veçantë.

Në 31-vjetorin e rihapjes së xhamisë së Et’hem Beut, Berisha risolli pamjet e asaj dite madhështore dhe historike.

“Rihapja e xhamisë së Et’hem Beut me 18 janar 1991! Nderim besimtarëve për aktin e tyre historik!” shkruan Berisha.

Kujtojmë se një ditë më parë, u inaugurua restaurimi i kësaj xhamie, por u përjashtua nga ceremonia Komuniteti Mysliman Shqiptar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco