Gazetari: Edhe ushqimi që konsumoi Erdogan u miratua nga truprojat e tij

Gazetari: Edhe ushqimi që konsumoi Erdogan u miratua nga truprojat e tij

10:07, 18/01/2022
A+ Aa A-

Gazetari Artan Hoxha zbuloi detaje për protokollin e sigurisë që presidenti turk Rexhep Taip Erdogan kishte gjatë vizitës së tij në vendin tonë.

Sipas gazetarit, ushqimi që konsumoi Erdogani në katin e parë në kryeministri, diku rreth orës 15:40, u kontrollua dhe u miratua nga truprojat turke përpara se të servirej.

“Mbrojtja e afërt e Erdoganit u bë nga garda presidenciale turke dhe nga rojet e tij, është protokoll kudo që ai lëviz.

Madje dhe makina që lëvizte Erdogani ishte sjell nga Turqia, nuk ishte makinë e jona e blinduar që përdor shteti shqiptar, pra mbrojtja personale e Erdoganit u bë nga trupat turke, garda dhe policia jonë kanë mbrojtur vetëm në distancë aktivitetet që janë zhvilluar dhe lëvizjet gjatë qarkullimit të eskortës.

Madje dhe ushqimi që konsumoi Erdogani në katin e parë në kryeministri, diku rreth orës 15:40, u kontrollua dhe u miratua nga truprojat turke përpara se të servirej.

Nga Turqia kishte ardhur garda presidenciale, njësia speciale që ruan Erdoganin dhe personeli i shërbimeve sekrete turke. Pra siguria e Erdoganit është mbuluar 100% nga trupat turke gjatë vizitës në Tiranë”, tha gazetari për emisionin 'Opinion' në TV Klan. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

b berati18/01/2022 11:17

posi posiiii

Muzapopullore 18/01/2022 10:42

O investigues me liçensë minatori ! Zbuloje pak ..Rama nuk doli në punë sot se dhimbte bytha. Ecte neper saraje shalëshqyer..Nga ana tjeter Erdo I lehtesuar psherëtinte I kënaqur me bole të shfryra. ?! Çtë ketë ndodhur ? Kjo është çështja

Shto koment

Denonco