VIDEO SYRI TV/ Basha mohon truprojën e tij dhe të maskuarit që kishte në zyrë

VIDEO SYRI TV/ Basha mohon truprojën e tij dhe të maskuarit që kishte në zyrë

16:57, 14/01/2022
A+ Aa A-

Ndryshe nga Gazmend Bardhi, qĂ« nuk ishte nĂ« gjendje t’i pĂ«rgjigjej gazetarit tĂ« Syri Tv, Lulzim Basha ishte mĂ« i gatshĂ«m pĂ«r tĂ« folur mbi personat qĂ« ushtruan dhunĂ« ndaj demokratĂ«ve. Ai ka befasuar opinionin duke u shprehur se nuk i njihte personat e maskuar qĂ« dolĂ«n nĂ« ballkon nga zyra e tij dhe dhunuan protestuesit. Basha shkoi edhe mĂ« tej duke pohuar se nuk njihte as badigardin e tij, qĂ« u identifikua nĂ« ballkon duke i hedhur spraj lotsjellĂ«s ndaj protestuesve.

Nga SYRI TV

Për afro 2 orë Lulzim Basha ka dëshmuar sot në Prokurori në lidhje me dhunën e ushtruar në protestën e 8 janarit.

Pas dëshmisë së tij përball prokurorëve, Basha ka befasuar me përgjigjen e tij për mediat kur u pyet në lidhje me personat e maskuar që me hunj në duar e spraj djegës sulmuan demokratët në katin e dytë të selisë. Por edhe pse dhunuesit u panë qartë që dolën në ballkon nga zyra e tij, Basha u shpreh se nuk i njihte.

Madje në përgjigjen e tij, Lulzim Basha shkoi deri aty sat ë deklaronte se nuk njihte as truprojën e tij Astrit Gosturani, i cili duket qartë në pamje duke hedhur spraj mbi protstuesit.

Ndryshme nga lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha që të dielën do të zbres sërish për takime me Bazën, Lulzim Basha nuk ka ende një plan apo kohë se kur mund të takohet me anëtarësinë, edhe pse kjo ishte një kërkesë edhe e bashkëpunëtorëve të tij.

Lulzim Basha nuk pranoi të jepte një përgjigje për zgjedhjet e Pjesshme lokale, për të cilat në ditët në vijim Presidenti Ilir Meta pritet të shpall edhe datën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

DEMOKRATI I BAZES14/01/2022 20:22

MOS U HABISNI ME LULMUT BRAVEN! AI NUK I MOHON, POR ESHTE E VERTETE QE NUK I NJEH FARE, SEPSE ATIJ JA KA CUAR EDVIN RAMA JO PER TA MBROJTUR, POR PER TE MOS E LENE QE TE DOREZOHET DHE TE JAPE DOREHEQJEN. ATA JANE KRIMINELE QE IA KA VENE EDVINI PENGUT TE TIJ, JO PER TA MBROJTUR NGA DEMOKRATET, POR QE TE MOS ARRATISET DHE I IKEN! EDVINI E KA KERCENUAR QE TE MOS E DOREZOJE PARTINE DEMOKRATIKE SEPSE E DO PATJETER PER VETE. NE KETE MENYRE, SIPAS PLANIT TE EDVINIT, LULI TE MBETET KRYETARI DE-JURE I PARTISE DEMOKRATIKE NDERSA RAMA MBETET KRYETARI DE-FACTO. EDHE GELBAZA I RAMES, BATON STANISHIQ HAXHIU E DEKONSPIROI KETE FAKT: I KA DERGUAR EDVINIT 6 HERE SMS ME TEKSTIN: FUT URGJENTISHT POLICINE SEPSE BASHA PO RREZOHET, PO E MORI BERISHA PARTINE DEMOKRATIKE, NA PIU E ZEZA!!! SPAK DUHET TE NDERHYJE URGJENTISHT NE KETE KRIM SHTETEROR QE PO KONSUMON EDVIN KRISTAQ RAMA DHE UTURAKET E TIJ TE QELBUR LULMUT BRAVA DHE BATON STANISHIQ HAXHIU!!

Shto koment

Denonco