Lajmi i fundit

LIVE/ Foltorja e Mirditës, pritje madhështore për Sali Berishën

VIDEO SYRI TV/ Protesta e 8 janarit, LDGSH publikon pamje: Gratë protestuese u dhunuan

VIDEO SYRI TV/ Protesta e 8 janarit, LDGSH publikon pamje: Gratë protestuese u dhunuan

16:52, 14/01/2022
A+ Aa A-

Në protestën e 8 janarit mbetën të plagosura ndër të tjera edhe disa gra. Lidhja demokratike e gruas publikoi pamjet ku tregohen se si një nga protestueset u dhunua në protestë, ndërkohë që nëpërmjet një video mesazhi anëtaret e LDG-s shprehen se protestuan paqësisht por u përballën me mercenarët.

Nga SYRI TV

Lidhja Demokrate e Gruas në Partinë Demokratike, publikoi pamje të dhunës së ushtruar ndaj protestuesve paqësor nga mercenarët e Lulzim Bashës në 8 janar. Në video shfaqen disa nga gratë e dhunuara në protestë përfshirë Hajrie Mulajn, e cila u transportua në spital për ndihmë mjekësore.

Ndërkohë, nëpërmjet një video mesazhi anëtare të Lidhjes Demokratike të Gruas, përfshirë demokratet Elsa Hamaj, Irma Marku, Megi Stafa dhe Mimoza Hajdarmataj, denoncohet dhuna e uhstruar në protestën e 8 janarit nga mercenarët e Lulzim Bashës.

Gratë demokrate tregojnë gjithashtu se ato morën pjesë dhe protestuan paqësisht, përpara selisë së Partisë Demokratike.

Në protestën e 8 janarit, dhjetëra protestues paqësor mbetën të lënduar nga dhuna që ushtruan mercenarë nga brenda selisë së Partisë Demokratike, të cilët përdorën hunj dhe gaz lotsjellës kundër demokratëve që kërkonin të futeshin në seli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

DEMOKRATI I BAZES14/01/2022 21:02

PER BYTHEN E VET LULMUT BRAVA NUK KURSEN AS GRUAN E VET DHE JO GRATE E LDGSH! NE KETE ASPEKT ESHTE BINJAK ME EDVIN RAMEN! LULMUT BRAVA ESHTE I TMERRUAR SEPSE TASHME KA 3 VARRE TE HAPURA! NJE NE SHBA, NJE NE BRUKSEL DHE NJE NE TIRANE!! KU T'IA MBAJE I ZIU! ESHTE ZHYTUR DHE ESHTE PERDORUR SHUME KEQ NGA PEMGMARRESI I TIJ RAMA, SAQE NGA FRIKA, TMERRI, IDIOTESIA DHE BUDALLALLEKU QE KA MBERTHYER, CDO DITE PO E TRASH ZULLUMIN! POR ME E KEQJA ESHTE PER ATA QE PO I SHKOJNE NGA PRAPA QORRAZI! OSE EDHE ATA JANE TE MARRE PENG NGA RAMA! LULMUTIN E KA ZENE PANIKU KEQ DHE PO FLET PERCART, ME KEQ SE SA GAZ PEDERASTI! MOS U HABISNI ME LULMUT BRAVEN! AI NUK PO I MOHON KRIMINET QE IA FUTEN BRENDA NE SELI, POR ESHTE E VERTETE QE NUK I NJEH FARE, SEPSE ATIJ JA KA CUAR DHE IA KA FUTUR EDVIN RAMA JO PER TA MBROJTUR, SEPSE RAMES NUK I KERCET BYTHA DHE NUK I RRUHET TRAPI FARE PER LULUSHKEN E TIJ, POR PER TE MOS E LENE QE TE DOREZOHET DHE TE JAPE DOREHEQJEN. ATA JANE KRIMINELE QE IA KA VENE EDVINI PENGUT TE TIJ, JO PER TA MBROJTUR NGA DEMOKRATET, POR QE TE MOS ARRATISET DHE I IKEN! EDVINI E KA KERCENUAR QE TE MOS E DOREZOJE PARTINE DEMOKRATIKE SEPSE E DO PATJETER PER VETE. NE KETE MENYRE, SIPAS PLANIT TE EDVINIT, LULI TE MBETET KRYETARI DE-JURE I PARTISE DEMOKRATIKE NDERSA RAMA MBETET KRYETARI DE-FACTO. EDHE GELBAZA I RAMES, BATON STANISHIQ HAXHIU E DEKONSPIROI KETE FAKT: I KA DERGUAR EDVINIT 6 HERE SMS ME TEKSTIN: FUT URGJENTISHT POLICINE SEPSE BASHA PO RREZOHET, PO E MORI BERISHA PARTINE DEMOKRATIKE, NA PIU E ZEZA!!! SPAK DUHET TE NDERHYJE URGJENTISHT NE KETE KRIM SHTETEROR QE PO KONSUMON EDVIN KRISTAQ RAMA DHE UTURAKET E TIJ TE QELBUR LULMUT BRAVA DHE BATON STANISHIQ HAXHIU!!

arqile14/01/2022 18:16

Turp cfare pret populli nga keta qelbesira kllounet e palacos basha.

Fatmira Hoxha 14/01/2022 17:45

Sa turp per Lul Bashen

Shto koment

Denonco