Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha

Nuk është shaka, Veliaj-Ramës: Je supermen. Fluturon nga Tamara në Tiranë, një Zot e di si ja bën

Nuk është shaka, Veliaj-Ramës: Je supermen. Fluturon nga Tamara në Tiranë, një Zot e di si ja bën

14:38, 14/03/2017
A+ Aa A-

Erion Veliaj bëri një pauzë teksa fliste në sheshin e Pazarit të Ri. U mbush me frymë dhe e rinisi fjalimin me një ton të përulur, gati të përvuajtur kur kaloi tek falenderimet për Edi Ramën.

“Jemi shumë krenarë që kemi një lider, një kapiten, një drejtues të përkushtuar. Një zot e di si e gjen kohën ky të merret edhe me Tamarën në Vermosh, të merret edhe me rilindjen urbane në Konispol, të jetë sot në Tiranë, por edhe në Elbasan” shprehu habi për aftësitë jonormale të Ramës.

“Edi! Të jemi shumë mirënjohës për kontributin! Të jemi shumë, shumë mirënjohës! Për të gjithë pasionin që ke injektuar në skuadrën tënde dhe unë si kryetar i Bashkisë së Tiranës, ndjehem i privilegjuar!” iu drejtua në emër kryeministrit.

Kur e sheh nga jashtë, situate duket e shpifur dhe banale, por Erion Veliajt nuk i ka ecur keq. Duket se Ramës i pëlqen ta përkëdhelin me elozhe dhe lëvdata të ekzagjeruara. Gjithnjë i mahnitur prej aftësive “mbinjerëzore” të kapitenit, Veliaj ka ngjitur shpejt shkallët e karrierës në Partinë Socialiste. Talentin që ka, shikojeni në video...


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Zefi15/03/2017 11:14

Vajmedet per ne ku jemi dhe ku po shkojme .Zagar pas zagari servil pas servili na mbushin tv dhe mediat.Na e keni shpifur mor te ashtequajturit politikane.jeni te gjithe plehra ordinere te kesaj shoqerie.

koua15/03/2017 00:47

SHOKU rama e bllokoi si zgjatjen e bulevardit dhe pazarin e ri megjithese ky fond u dha nga z Mikael Granhof fondi shqiptaro-amerikan kur ishte Z Basha kryetar i Bashkise .Dhe Shoku rama nuk lejoi duke e bllokuar tani na pret shiritin , te njejten gje beri dhee bulevardin duke çuar dhe policine e rendit per te mos i lejuar i kemi pare lajme ne televizion .

Turi14/03/2017 19:33

Je me te vertet un gran leca culo

Turi14/03/2017 19:32

Je me te vertet un gran leca culo

lulzim vejsiu14/03/2017 18:02

Pas nje pune disa-mujore u perurua sot rikonstruksioni i Pazarit te Ri,perndryshe i "xhevahirit" te Tiranes,sic e quajti kryebashkiaku Veliaj.Pra, me se fundi ,me nje fond prej 6.5 milione dollaresh donacione te huaja ,por edhe nga buxheti i bashkise,u kthye ne normale anormalja.Ne kete kend-veshtrim duhen adresuar fjalet me te mira per stafin e ri bashkiak dhe aspak mirenjohje per stafet e meparshem.Kaq!!!Cdo tam -tam tjeter,i modelit te ceremonise se sotme peruruese te ketij projekti,me pjesemarrjen e kryeministrit,ministrave ne detyre,por edhe te shkarkuar,te deputeteve socialiste,te te punesuarve ne administraten publike,por edhe te qytetareve dhe kurreshtareve,eshte i tepert dhe ben te kunderten Fasada dhe shitja e mallit te tyre edhe pertej vleres qe ka eshte ne stilin dhe "merite" e rilindesve,por edhe miopi dhe ne kurriz te "klienteve", qe e blejne kete mall..Une per vetem time gjykoj me ftohte.Me rikonstruksionin e Pazarit te Ri u kthye ne normalitet anormalja!!!Uroj te ecet ne kete rruge pa tam-tame,perndryshe te vjen ne mendje tog-fjaleshi "ena bosh ben zhurme"

velokongjini14/03/2017 16:51

Fuck offf velia shk----a

Populli14/03/2017 15:26

MOZO MA KEQ POR DHE NE SI POPULL I KEMI FAJET KUR RRIME E DEGJOJME KETA MASKAREJ QE NA RRJEPIN E RRIME URTE QE TE NA KOMANDOJNE KETA HORRA TE PA SKRUPUJT

Rier14/03/2017 15:13

O legen, o demagog, o Erion...

krasasi tp14/03/2017 14:48

Atin tend shpirteror z.Godo ja kane cuar bustin prane parlamentit.Ate te z.Rama do ta fusin brenda ne parlament.Ti je cuni, bir ne shpirt i Soros.

Shto koment

Denonco