Lajmi i fundit

Berisha: Të shtunën në orën 11:00 mbahet Foltorja e Mirditës

VIDEO-SYRI TV/ Escobar: Kërkoj një përkushtim të fortë nga institucionet shqiptare kundër korrupsionit

VIDEO-SYRI TV/ Escobar: Kërkoj një përkushtim të fortë nga institucionet shqiptare kundër korrupsionit

13:04, 09/12/2021
A+ Aa A-

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike Gabriel Escobar tha pas takimit me kreun aktual të PD-së, Lulzim Basha, se kërkon përkushtim të fortë nga institucionet shqiptare kundër korrupsionit.

Zyrtari i lartë amerikan shprehu kënaqësinë për vizitën e tij të parë në Tiranë.

“Jam shumë i lumtur që ndodhem në Tiranë, është vizita ime e parë në Shqipëri dhe më kanë rezervuar një mikpritje shumë të ngrohtë. Isha gjithashtu i lumtur që kisha mundësi të takohesha me opozitën dhe ata kanë shprehur angazhimin e tyre ndaj NATO-s, integrimit europian dhe luftës ndaj korrupsionit.

Jemi gjithashtu të kënaqur që jemi pjesë e kësaj, përfshirë dhe përpjekjet tona të forta kundër korrupsionit, përfshirë sanksionet.

Por për ta kthyer këtë në realitet do të nënkuptoj dhe kërkoj një përkushtim të fortë nga institucionet shqiptare. Pres me kënaqësi të zhvilloj takime të tjera pasdite dhe gjithashtu pres me kënaqësi vijimin e marrëdhënieve me PD, gjithashtu pres me kënaqësi që të takoj zotin Basha në Uashington”, tha Escobar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ani09/12/2021 16:25

Zoti Eacobar! Po ke fole Ramen e sigurt qe ta spjeguarAi se kush jane te korrupruarit ne Shqiperi.Pastaj ty duhet ta kete spjeguar Kinezo Amerikanja Ambasadore e Sh.B.A.-ve ne Shqiperi se kush jane te korruptuarit ketu.Dhe besoje se asaj i ka thene çuni pederast i Xh.Sorosit.

Shaba09/12/2021 15:03

O SHOKU HOZE GABRIEL ESCOBAR!!! NËSE DËSHIRON ME TË VËRTETË DHE DO QË TA MARRËSH VESH SERIOZISHT SE SI ËSHTË SHQIPËRIA, SE CILËT JANË HAJDUTËT, TË KORRUPTUARIT DHE KRIMINELËT QË KANË PUSHTUAR E UZURPUAR SHQIPËRINË, QË PO VJEDHIN, PO GRABISIN E PO VARFËROJNË KËTË POPULL DHE PO PËRZËNË NGA VENDI RININË, BISEDO ME POPULLIN E THJESHTË DHE ME GAZETARËT E PAVARUR DHE JO ME HAJDUTËT, TË KORRUPTUARIT DHE KRIMINELËT!! PRANDAJ MOS NA ÇAJ SHUMË BYTHËN ME KËTO DEKLARATA QESHARAKE DIPLOMATIKE COPY-AND-PASTE QË BËN KUDO KU SHKON!! HAJVAN I DERRIT!!!

Shqiptari09/12/2021 14:56

SA QESHARAKË QË BËHEN PËRPARA POPULLIT SHQIPTAR KËTA AMERIKANËT, EVROPIANËT DHE NDËRKOMBËTARËT KUR VIJNË NË SHQIPËRI DHE TAKOHEN ME ZYRTARËT, POLITIKANËT DHE QEVERITARËT E SHQIPËRISË!!!!! KËTA VIJNË DHE DALIN NË MES TË SHIUT, QËNDROJNË ME KËMBËT E ZHYTURA DERI NË GJU NË UJË TË QELBUR DHE TË ZHYTUR DERI NË FYT NË LLUMIN E GJIRIZEVE TË QEVERISË DHE I THONË POPULLIT SHQIPTAR PËRPARA KAMERAVE: SOT ËSHTË NJË DITË E BUKUR PRANVERORE ME DIELL DHE AJËR TË PASTËR! LUM SI JU QË JETONI NË KËTË VEND DHE ME KËTË QEVERI QË KENI!! SA TURP! SHAME ON YOU! FUCK YOU!

Shto koment

Denonco