FOTO/ Nuk ndalon Çollaku, pasi i krahasoi me serbë, sot i krahason me majmunë demokratët?

FOTO/ Nuk ndalon Çollaku, pasi i krahasoi me serbë, sot i krahason me majmunë demokratët?

22:16, 07/12/2021
A+ Aa A-

Disa ditë më parë deputeti i Lulzim Bashës, Kreshnik Çollaku u vu në qendër të kritikave pasi përmes një postimi në rrjetet sociale krahasoi demokratët e 'Foltores' me strukturat paralele të serbëve në Kosovë. 

Pas atij 'lumi' reagimesh, ai e fshiu postimin, ndërsa në një reagim më pas, u shpreh se ishte keqkuptuar dhe nxjerrë nga konteksti deklarata e tij. 

Image

Sot deputeti i listës ka vijuar me provokimet.

Ai ka postuar në Instagram një foto ku dukën tre majmunë që kanë zënë sytë, gojën dhe veshët, siç edhe mund ta shihni më poshtë.  

Image

A është ky krahasimi i radhës ofendues ndaj demokratëve, pasi i quajti serbë? 

Presim me interes reagimin e tij të radhës, pasi ta ketë fshirë edhe këtë foto si postimin e para tre ditëve, se si do të justifikohet. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali 08/12/2021 15:05

Vete e ke shkruar dhe treguar se majmuni I katert ne foto je ti ore zullap. Koke lope, legen, gomar, hajdar , zagar dhe CDO epitet tjeter ti meriton plotesisht. Pas 11 dhjetorit do te futesh tek breket e lulit dhe grides ,Roja I derrave te nard ndokes! Ptu qelbesire! Prandaj shqiperia renkon ,se ka te tille budallenj me brire qe Jane medemek deputete leshi dhe qimje!

ceni08/12/2021 10:45

jam i bindur se majmuni i mesit eshte nikusmllastiku.

ceni08/12/2021 10:43

Me kete status te vene, Niku sumllastiku ka dashur qe ne te Foltores te gjejme se cila nga fotot eshte niku sumllastiku

Altin08/12/2021 09:12

O Çollak, te njohim mire, qe nga koha kur ishe faqekuqi i qytetit studenti. As aftesi organizative skishe dhe as ndonje kontribut real skishe ne PDne e qytetit Studenti. Edhe nder vite nuk ke pasur ndonje kontribut te madh per PD dhe as ne detyrat qe te jane ngarkuar. Ne ato vite o djale, ishe demokrat i vertete, tani spo kuptojme a je akoma demokrat apo je bere me Ramen. Se Luli per aq sa te dha, nuk ta dha se e meriton por per pune te tjera, edhe per keto lajthitjet e tanishme. Nese ke mentur demokrat, hesht dhe respekto vendimin e shumices.

London 07/12/2021 22:42

Ky eshte paloço. Ja lista e Bashes me parazit por foltorja do rivendose dinjitetin e demokrateve

Patriot07/12/2021 22:29

Kokra e legenit duro edhe pak dite.Do ta tregojme ne majmunin .

Shto koment

Denonco