'Republikë bananesh'/ Bushati: Nga ambasada e SHBA shkojnë në prokurori për të mbyllur çështjet e drogës

'Republikë bananesh'/ Bushati: Nga ambasada e SHBA shkojnë në prokurori për të mbyllur çështjet e drogës

22:07, 07/12/2021
A+ Aa A-

Analisti Andi Bushati, ka deklaruar se njerëz nga ambasada amerikane, kanë shkuar në prokurori, "për të mbyllur çështje për trafik droge", për personat e strehuar në Shqipëri si refugjatë.  

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, Bushati ka thekuar se kjo mënyrë e të vepruarit nga shteti ynë do të thotë të kthehesh në ‘republikë bananesh’.

Bushati: Kur t'i duhen ca afganë të tjerë, [Amerika] pranon jo Sali Berishën, por edhe Shkëlzenin. Se po të shkosh të pyesësh në prokurori sot, shkojnë nga ambasada amerikane dhe i mbyllin çështjet për trafik droge të ca nga këtyre që i strehojmë si refugjatë. Kjo është kur bëhesh republikë bananesh. Ka thënë Amerika dhe ne s'kemi as sy as veshë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco