Mark Marku shpërfill 5 mijë delegatët demokratë: Berisha s'e merr dot PD-në

Mark Marku shpërfill 5 mijë delegatët demokratë: Berisha s'e merr dot PD-në

23:41, 06/12/2021
A+ Aa A-

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Mark Marku thotë se Sali Berisha do të bëjë Kuvendin në 11 dhjetor dhe do të vazhdojë betejën e vet, por PD-në nuk mund ta marrë dot. 

Ndoshta Marku nuk është informuar por për thirrjen e Kuvendit Kombëtar dhe miratimin e ndryshimeve statutore kanë firmosur mbi 5 mijë delegatë të PD.

E gjitha është një e drejtë statutore, e atij statuti që e ka votuar edhe Mark Marku në Kuvendin e fundit. 

Sipas Mark Markut një ide se si mund të zgjidhet ky ngërç brenda PD, do të ishte të mbahej një referendum.

PJESE NGA BISEDA

Mark Marku: Berisha do bëjë Kuvendin, takimin e vet. Mënyra si ai e ka bërë, edhe sikur të ketë të drejtë nga pikëpamja formale ai nuk e merr kurrë partinë, sepse procedura është jo legjitime nga pikëpamja statutore. Do t’i mbledhë njerëzit dhe do vazhdojë betejën e vet, por partia do ngelet aty.

Blendi Fevziu: Pse nuk e zgjidh PD këtë me një votim për të parë si është votëbesimi?

Mark Marku: Një referendum, por ama referendumi duhet të organizohet.

Blendi Fevziu: Të lihet edhe një datë dhe të bëhet fushatë për referendumin.

Mark Marku: Unë mendoj se edhe Kuvendi dhe çdo zgjidhje demokratike, jo kaotike. Është e habitshme si mund të mbahet një konventë në stadium.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali 07/12/2021 14:53

O Coban derrash miloti dhe Jo vetem! Meso te flasesh shqip o gomari mirdite, o I pabuks, o I pabese, o derdimen, o langaraq! U bere ti more matuf qe flet dy fjale para dhe tre mbrapa te japesh mend!? O budalla me brire .po a shikon ti cfar bejne demokratet e ndershem qe mbushin foltoret, apo Ben sikur?!?! Pas 11 dhjetorit ti do mbushesh breket dhe pastaj do te shkosh ne pyjet e mirdites te japish mesim per derat e eger ore kafshe pylli e pandreqeshme qe mban era bajge!.o marku I markut ,o qelbesire e kerme turperove katoliket e mirdites o legend!

Skrapari07/12/2021 11:13

Nuk paskan te mbaruar bashkepuntoret e sigurimit te shtetit ne radhet e katolikeve te ashtuquajtur te perndjekur. Fatkeqesi per shoqerine shqiptare te mjeruar.. Ne te semes vafshin te gjithe.

ok07/12/2021 08:18

nJI LEGGEN I VERTETE,5000 VETA NUK I KA PARE AS NE ENDERR KY PALO MESUESI I FSHATIT.nJI LEGENO LEPIRES.

kadri hasbiu07/12/2021 01:30

pata rrespekt per kte markun po paska qen nje kurv burr qe mbronakoma lul kurven

Shto koment

Denonco