VIDEO/ Kuvendi i 11 Dhjetorit: Delegatët firmëtarë të Beratit, Dimalit dhe Poliçanit publikojnë emrat

VIDEO/ Kuvendi i 11 Dhjetorit: Delegatët firmëtarë të Beratit, Dimalit dhe Poliçanit publikojnë emrat

12:07, 05/12/2021
A+ Aa A-

Degët e Partisë Demokratike Berat, Poliçan e Dimal kanë zyrtarizuar sot emrat e delegatëve të tyre për Kuvendin e 11 Dhjetorit. Lista me emrat e delegatëve u lexua nga përfaqësues të degëve përkatëse përpara selisë së Partisë Demokratike Berat.

Nga dega e Beratit kanë firmosur për në Kuvendin e 11 Dhjetorit, 125 ndër 198 delegatë, pra 63% e anëtarësisë së kësaj dege.

Po kështu nga dega e Poliçanit kanë firmosur 12 nga 34 dhe nga dega Dimal kanë firmosur 21 nga 46.

Emrat e firmëtarëve të Beratit dhe Dimalit:

Emrat e firmëtarëve të Poliçanit:

KRONIKA NE SYRI TV:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco