FOTOLAJM/ ‘Vjedhje energjie 4.5 vjet burg, vjedhje 28 milion euro 1.6 vjet burg’

FOTOLAJM/ ‘Vjedhje energjie 4.5 vjet burg, vjedhje 28 milion euro 1.6 vjet burg’

19:41, 03/12/2021
A+ Aa A-

Kërksesa e sotme e SPAK për uljen e dënimit me 1.6 vite burg ndaj personave të arrestuar për vjedhjen e 28 milion eurove për tenderin e uniformave të Policisë së Shtetit është bërë meme në rrjetet sociale. 

Një standard i tillë i dyfishtë nga ana e SPAK, i cili ka krijuar pakënaqësi te publiku, pasi Rama ka urdhëruar gjykatës të dënënojnë maksimalisht abuzuesit për vjedhjen e energjisë elektrike, duke i dënuar qytetarë deri në 4.5 vite burg për këtë shkelje. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 03/12/2021 20:11

Spak eshte i korruptuar.Spaku u krijua te mbroj korrupsionin dhe krimin

Shto koment

Denonco