VIDEO-SYRI TV/ Skandal, Lulzim Basha i vë drynin selisë së PD

VIDEO-SYRI TV/ Skandal, Lulzim Basha i vë drynin selisë së PD

15:26, 30/11/2021
A+ Aa A-

Delegatët që kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit Kombëtar më datë 11 dhjetor kanë vijuar me publikimin e emrave.

Sot kanë qenë delegatët e degës nr 4 dhe 11 në Tiranë që kanë publikuar emrat. Në degën numër 4 kanë firmosur 92 nga 111 delegatë, ndërsa 5 janë në emigracion. Ndërsa në degën nr 11 kanë firmosur 79. 5 %. 

Sot delegatët janë përballur me një situatë të pazakontë, pasi me urdhër të Bashës ata nuk janë lejuar të futen në seli për të shkuar në zyrën e kreut të Këshillit Kombëtar Edi Paloka.

Nga SYRI TV

Anëtarët e Kryesisë së degës 4 dhe 11 në Tiranë kanë bërë publike emrat e delegatëve demokrat të cilët kanë firmosur për mbajtjen  e Kuvendit Kombëtar në 11 Dhjetor.

Por këtë të martë përfaqësuesit e degës 4 janë përballur me një situatë të pazakontë, ku me urdhër të Lulzim Bashës administrata e selisë blu ka kyçur dyert në katin e dytë, duke mos i lejuar delegatët që të shkonin në zyrën e Kreut të Këshillit Kombëtar, Edi Paloka.

Duke parë këtë situatë të paprecedentë, nënkryetari i degës 4 në Tiranë, Luan Buzhiqi e dha deklaratën për mediat jashtë selisë blu, ku theksoi se 87% e delegatëve njohin Kuvendin Kombëtar të 11 Dhjetorit.

Ndërsa nga dega 11 në Tiranë kanë firmosur formularin 79.5 % e delegatëve.

Një ditë më parë kreu i degës 1 të PD-së në Tiranë bëri me dije se 83% e delegatëve të degës që ai drejton do të jenë pjesë e Kuvendit Kombëtar të 11 Dhjetorit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali30/11/2021 15:52

Kur hypesh ne maje te fikut me ndihmen e te tjereve eshte mire! Por maja eshte maje ,dhe dihet se duhet te zbresesh! Se si ka dy menyra - epara te zbresesh ngadale duke te ndihmuar te tjeret, e dyta te biesh pikiade me koke poshte dhe te thyesh brinjet ne mos koke. Mendoja se lulush xheli do te zbriste ngadale nga maja e fikut te thate duke u kapur ne degen me myshk duma nga djathtas, ne degen e thare bardha majtas, I mbajtur nga koka me ane te alihoxhes e salianusit, dhe kembet ne kuriz te gjokut te markajve dhe keshtu do ta kalonte dhimjen me lehte! Mirpo si gjithmone gjeli kendon vetem ne mengjez maje plehut me sy mbyllur se e ka mesuar kengen permendesh, edhe zbritjen nga maja e fikut do ta beje me sy mbyllur ,shpresojme te mos bie me koke! Po sic duken bathet e priftit ,pashket jane vone, dhe kur ti del gjumi lul hollandezit, putanat,pushtat, pederat, kuajt dhe lopet Kane dale nga tufa! Edhe I vetem edhe ne burg lulush! Endra mbaroi ,sic e shikon ashtu te doli o skuth ,o hajdut, o tradhetar I pedese tends!. Ruge te mbare ne origjine, koha jote mbaroi. Lamtumire ! Kujdes vulen! Kujdes dhe tullen!

.......30/11/2021 15:32

...Monisti i derrit.

Shto koment

Denonco