Lajmi i fundit

'I dënuar për trafik droge’/ Zbardhet EMRI i pronarit të makinës që i vendosën tritol sot në Krujë

‘Zhgënjim më të madh se mohimi s'ka’/ Sekretari i degës 6-Bashës: Mbi 80% kanë firmosur pro Berishës...

‘Zhgënjim më të madh se mohimi s'ka’/ Sekretari i degës 6-Bashës: Mbi 80% kanë firmosur pro Berishës...

22:56, 29/11/2021
A+ Aa A-

Sekretari Organizativ i Degës 6 në Tiranë, Florin Kurmekaj, ka folur për deklaratën e Lulzim Bashës në një media, se personat që dalin në TV dhe konfirmojnë firmat për Kuvendin, nuk janë domosdoshmërisht delegatë.

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Kurmekaj tha se mohimi që i ka bërë kryetari është "zhgënjimi më i madh". Nga ana tjetër, ai tha se delegatët e degës 6, kanë firmosur në masën 80% pro mbajtjes së Kuvendit të datës 11 dhjetor dhe Sali Berishës.

Kurmekaj: Reagim ndaj delegatëve të kombinatit, që kanë vendosur t'i bashkohen kuvendit të datës 11 dhjetor, thirrur nga lideri historik. Deklarata e Bashës është ofendim.

Unë jam një ndër personat që kemi mbledhur firmat për Kuvendin. Mbështetja në degën 6 është, nga 82 delegatë, kanë firmosur 65 prej tyre në degën tonë, pra rreth 80% kanë firmosur pro Kuvendit të datës 11 dhjetor. Nga këta, 58 kanë autorizuar që emrat e tyre të bëhen publikë.

Rakipi: Përse jeni zhgënjyer nga Basha?

Kurmekaj: Janë shumë. Humbjet e njëpasnjëshme që kemi pësuar. Betimet që bëri dhe nuk mbajti. Zhgënjim më të madh për demokratët sesa mohimi nuk ka. Zoti Basha dje na ka mohuar, ne si demokratë, punën, kontributet, mbështetjen që i kemi dhënë në këto vite atij dhe PD-së.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco