'Firmosën për një teke raki'/ Strazimiri: Gaz Bardhi të japë dorëheqjen dhe t'u kërkojë falje 100 mijë anëtarëve të PD

'Firmosën për një teke raki'/ Strazimiri: Gaz Bardhi të japë dorëheqjen dhe t'u kërkojë falje 100 mijë anëtarëve të PD

19:51, 29/11/2021
A+ Aa A-

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka reaguar pas deklaratës së Gazment Bardhit i cili u shpreh se delegatët e PD kanë firmosur për një teke raki si dhe për nderet e së shkuarës. 

Strazimiri shkruan në një postim në rrjetet sociale se Bardhi duhet të japë dorëheqje dhe t'u kërkojë ndjesë 100 mijë anëtarëve të PD e 622 mijë votuesve të 25 prillit. 

Postimi i plotë:
Nëse vërtetë beson se
* 60% e delegatëve, (drejtues të strukturave që ke zgjedhur ti vetë), të kanë ikur "për një teke raki"...
* 20% të tjerë "për hatër e për nder"...
gjëja e vetme që duhet të bësh është:
- të shkruash një dorëheqje të ndjerë ku t'u kërkosh të falur 100 mijë anëtarëve të PD dhe 622 mijë votuesve që të besuan për herë të tretë...
Këtë, pasi të kesh shkarkuar me turp e gazep si të padenjë kryetarin e asaj degës që të përcolli këtë situatë në mbledhje...
Pas kësaj, të lusësh Zotin të harrohesh sa më shpejt...
KAQ!
#qëndro_në_këmbë_demokrat
#asnjë_hap_pas
[✌️] [💪] [🇦🇱] [🇺🇲] [💪] [✌️]

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Skrapari29/11/2021 20:22

Cmund te presesh nga nje njeri qe vrimen e bythes e ka ne mes te kurrizit. Gazmorja bashkejeton me nje mashkull emrin e te cilit per etike nuk po e bej publik.

Shto koment

Denonco