Hasimja: Ka ende të rrjedhur nostalgjikë të Hoxhës, komunizmi dështoi kudo në botë

Hasimja: Ka ende të rrjedhur nostalgjikë të Hoxhës, komunizmi dështoi kudo në botë

18:39, 29/11/2021
A+ Aa A-

Analisti Ermal Hasimja, i ftuar në emisionin “Task Force” nga moderatorja Sonila Meço në Syri Tv, foli për nostalgjikët e kohës së Enver Hoxhës.

Hasimja i konsideroi nostalgjikët e Enverit si të rrjedhur, duke shtuar se komunizmi dështoi kudo që është aplikuar.

“Ka akoma të rrjedhur, që janë nostalgjikë të Enver Hoxhës. Komunizmi ka dështuar kudo që është aplikuar. Ka ende komunistë nostalgjikë, që besojnë se komunizmi nuk është aplikuar siç duhet. Kjo është gabim.

Enver Hoxha etj nuk ishin psikopetër, problemi është që nga Karl Marksi, që është dëshmuar se sistemi që ka në bazë ideologjinë e tij ka dështuar. Ka glorofikim dhe ideja për lirinë e komunizmit”, deklaroi Hasimja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco