Gaz Bardhi fyen sërish anëtarësinë e PD: 60% e delegatëve kanë firmosur për një teke raki

Gaz Bardhi fyen sërish anëtarësinë e PD: 60% e delegatëve kanë firmosur për një teke raki

16:42, 29/11/2021
A+ Aa A-

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi vazhdon të fyejë me fjalor të padenjë anëtarësinë e Partisë Demokratike dhe mbi 5 mijë delegatët. 

Në një prej daljeve të fundit në media, të cilën Syri.net e sjell me zë dhe figurë, Bardhi ka deklaruar se 60% e atyre që kanë firmosur për Kuvendin Kombëtar të PD në datën 11 dhjetor e kanë bërë një gjë të tillë në këmbim të një teke raki.  

Pjesa tjetër, vijon më tej Bardhi, e kanë firmosur për shkak se iu është thënë se të kemi bërë nder kur PD ishte në pushtet, me vende pune apo pozicione drejtuese. 

"Po ju dëshmoj një tjetër pohim të një kryetari dege që është bashkuar me lëvizjen e Berishës në mbledhjen me 70 kryetarë degësh, në degën time tha kanë firmosur 60% të delegatëve. Por tha këto 60% nuk dinë çfarë kanë firmosur sepse iu është vënë një teke raki përpara, kanë kthyer teken e rakisë dhe kanë hedhur firmë pa e ditur fare, 20% kanë firmosur për hatër se iu është kujtuar që të kemi punësuar këtu, ke qënë drejtor këtu...", ka thënë Gazment Bardhi në 'Real Story'. 

Pas deklaratave të njëpasnjëshme fyese dhe poshtëruese në drejtim të anëtarësisë dhe delegatëve demokratë, kuptohet qartë që Gazment Bardhi nuk ka më asnjë lidhje me bazën e partisë. 

Sikundër ai nuk pranohet më si i tillë, për pozicionin që ka në PD, as nga demokratët më të thjeshtë, e jo më anëtarët apo delegatët e Kuvendit Kombëtar. 

Me sa duket si Lulzim Basha ashtu dhe Gazment Bardhi po përgatisin terrenin që t'i largojë anëtarësia përfundimisht nga PD në 11 dhjetor dhe jo me vullnet të lirë, edhe pse kjo e fundit do të ishte zgjidhja më e mirë dhe do të ishte në nder të tyre. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku29/11/2021 22:44

Një *ar si Losh Basha, vetëm më kësi *olesh mund ta rrethoje veten.

arqile@gmail.com29/11/2021 18:34

Pse je kaq pusht gazment sikur te ka pjelle partia socialiste o djale koti .

Gaz spahija shoku i zenit :)29/11/2021 18:28

ne formular o bardh djali ka shume e shume detaje qe duhen plotesuar ,eshte shume po shume e veshtire te mos dine cfare po firmosin mor plak ,aq me teper qe jane ne dijeni te aktuaitetit se u be dy muaj qe eshte lajm.......keshtu qe per cfare po flet mor plak

XHEZUA....29/11/2021 18:23

....o Gaz,te ka vajt mendja vet tek TEKJA....

XHEZUA....29/11/2021 18:22

....o Gaz,te ka vajt mendja vet tek TEKJA....

Kolonjari 29/11/2021 18:01

Realisht ky eshte Sekretari i Pergj i P D ??? Mos beni shaka ju lutem . Nese eshte e vertete ky inorant as hamall porti ( ndjese per punonjesit e ketij prof ) nuk ben . O njerez . Nuk e kuptoni qe me Lulin e co do te leme ramen ne pushtet dhe 20 vite te tjera ??? Uf , uuuuuuuuuuuuuuuuuffffffffffffffffffffffffff se plasa .

Kolonjari 29/11/2021 18:01

Realisht ky eshte Sekretari i Pergj i P D ??? Mos beni shaka ju lutem . Nese eshte e vertete ky inorant as hamall porti ( ndjese per punonjesit e ketij prof ) nuk ben . O njerez . Nuk e kuptoni qe me Lulin e co do te leme ramen ne pushtet dhe 20 vite te tjera ??? Uf , uuuuuuuuuuuuuuuuuffffffffffffffffffffffffff se plasa .

DEMOKRATI29/11/2021 17:48

MOS I QUANI FYERJE DHE POSHTERIME PER DEMOKRATET KETO FEKALET QE NXJERR NGA GOJA HALEJA E BYTHEQIRIT BARDHI, APO HALETE E LULIT, GRIDARES, SALIJANJIT, ALIBEAJT DHE GJEKMUTIT!!! ME KETO POSHTERSIRA DHE FEKALE QE KETA MASKARENJ E MASKARESHA NXJERRIN NGA GOJA E HALEVE TE TYRE, KETO FYEJNE, INJOROJNE, DISKREDITOJNE DHE POSHTEROJNE VETEM VETEN E TYRE!! ATA NUK KANE ASNJE LIDHJE ME DEMOKRATET!! FUNDI I QELBESIRELLEKUT NE PD ESHTE DATA 11 DHJETOR 2021!!

Patriot29/11/2021 17:47

Bardhi ke degjeneruar fare.Eshte e hidhur lenia e karrikes.Mblidhe veten se nuk eshte fundí i botes

Shqiptari29/11/2021 17:46

Domethene o e pranove qe 60% kane firmosur. Deri tani na cavet k..... jo jane fallco etj...

DEMOKRATI I BAZES29/11/2021 17:40

O QELBESIRE! O BQ MUTI! KY ESHTE NJE FJALOR I TIPIT TE ERJON VELIAJT, EDVIN RAMES DHE TUALET PALLES!! DEMOKRATET PO I LEXOJNE EMRAT E FIRMETAREVE DELEGATE TE KUVENDIT TE DATES 11 DHJETOR PUBLIKISHT PERPARA KAMERAVE TE TELEVIZIONEVE!! MOS U FSHIH PAS KETYRE SHPIFJEVE KAQ TE NDYRA DHE TE SHPIFURA TE DENJA PER BYTHEQIRET SOROSINO-KOMUNISTE!! PO ASHTU BYTHEQIRE JANE EDHE TA QE TE FTOJNE TY NEPER BANAQE TELEVIZIVE! THUAJ EMRAT O NDYRESIRE, O QELBESIRE DHE MOS SHPIF KOT PER DEMOKRATET DUKE THENE "ME THA NJERI!" DHE "ME THA DYRI"!!! KUSH ISHTE AI KRYETAR DEGE QE TE PASKA THENE??!!! O ENVERISTA MUTI!! NE KOHEN E ENVERIT THUHEJ KESHTU, SIPAS THENIEVE TE NJERIT APO TJETRIT ANONIM!!! O QELBESIRAT E MUTIT!

DEMOKRATI29/11/2021 17:30

O BQ MUTI!! PO PSE 60% E DELEGATEVE TE KUVENDIT TE PARTISE DEMOKRATIKE JANE PIJANECE APO BYTHEQIRE SI TY QE E SHESIN IDEALIN DHE BYTHEN SI TY, SI LULUSHI, SI GRIDARJA, SI SALIJANJI DHE ALIBEJ!!!??? SIPAS KETIJ PALACOLLEKU ALLA MERO BAZE APO GELBAZE, QE TI NXJERR NGA HALEJA JOTE, ATA QE E PASKAN SHITUR VOTEN NE 25 PRILL PASKAN QENE BAZA E DEMOKRATEVE!!!??? QENDRONI NEPER ATO ZYRA DERI NE 12 DHJETOR, SEPSE PASTAJ DO T'JU FUSIM NGA NJE HU NE BYTHE, O BYTHEQIRA SOROSIANE!!! NUK KISHTE BERE VAKI ME PERPARA QE SEKRETARI I PERGJITHSHEM I PARTISE DEMOKRATIKE TE ISHTE NJE GEJ BYTHEQIRE!! POR BYTHEQIRE NGA CDO ASPEKT!!

Shto koment

Denonco