29 Nëntori/ Ambasada e SHBA: Nderim për ata që sakrifikuan jetën

29 Nëntori/ Ambasada e SHBA: Nderim për ata që sakrifikuan jetën

10:03, 29/11/2021
A+ Aa A-

Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar këtë të hënë në faqen e vetë zyrtare, 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë.

Në postimin e ambasadës thuhet se në këtë festë zyrtare, shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë.

“Shqipëria shënon sot përvjetorin e 77 të Çlirimit. Në këtë festë zyrtare, shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë. Gëzuar Ditën e Çlirimit, Shqipëri”, thuhet në urimin e ambasadës.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

GREKU29/11/2021 11:31

PO NDEROJINI HERONTE QE JU BENE HASHA 50 VIET ME FAL KIM NDEROJI SE JE KINEZE

Keli29/11/2021 10:58

Hajde bolshevik hajde. Jane perqendru te kuqte dhe Lgbtq te ambasade shumengjyreshe.

Korabi29/11/2021 10:56

Nuk eshte dita e clirimit por e pushtimit.Eshte dita e perzenjes se Ambasades Amerikane nga Shqiperia per 44 vjete .Hapjen e ambassadors ne 1991 e mundsoj z Sali Berisha me students e dhjetorit.Ok zonj.Kimete

Shto koment

Denonco