VIDEO/ Durrësi braktis Bashën, ikën me vrap pasi nuk e priti askush

VIDEO/ Durrësi braktis Bashën, ikën me vrap pasi nuk e priti askush

13:56, 28/11/2021
A+ Aa A-

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duket se çdo ditë e më tepër po humbet mbështetjen e bazës së partisë.

Në një kohë që shumica e demokratëve duket qartë se janë në mbështetje të ‘Foltores’ dhe ish-kryeministrit Sali Berisha, Basha duket se sot ka tentuar të bëjë një lëvizje, por ka dështuar.

Basha ka shkuar sot në Durrës, në një nga degët më të mëdha të PD-së, për të zhvilluar një takim me kryesinë e partisë, por duket se ka mbetur me ‘gisht në gojë’. Kryesia nuk i ka shkuar në takim, duke e lënë vetëm.

Ashtu sikurse shikohet edhe nga video më poshtë, kryesia e PD-së ka braktisur Bashën, ndërsa në Durrës e presin vetëm pesë veta.

Pra, në një ndër degët më të mëdha të PD-së, e cila u shkatërrua nga Lulzim Basha dhe përfaqësuesi i tij Ferdinand Xhaferraj, ai që do përmirësonte cilësinë e Diellit dhe rërës, sot duket se askush nuk e mbështet më.

Pra, Basha është katandisur me pesë veta, në një ndër degët më të mëdha të PD.

Ajo që ndodhi dje në Durrës, duket se është vetëm fillimi i vetmisë së madhe të Lulit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

DEMOKRATI28/11/2021 17:16

KESHTU PRITEN VETEM PLEHRAT, LEGENAT, BESETHYMIT, TE PABESET, SHARLATANET, NDYRESIRAT DHE SOROSIANET! KJO ESHTE PERGJIGJIA E DEMOKRATEVE DURRSAKE DHE TE GJITHE SHQIPERISE PER ANTI-KUVENDIN SOROSIAN TE 18 DHJETORIT!!

Daj Jaku28/11/2021 15:58

Ministri i eshtrave egziston akoma. Nuk e mbajti premtimin për kthimin e eshtrave të Ismail Qemalit në Shqipëri. (Eshtrat ishin në Shqipëri prej dekadash). Këta janë qesharakë dhe të rrjedhur nga trutë. Sidoqoftë Sala i ngriti këta pella dështakë të pështirë.

Lali 28/11/2021 15:27

Po ky xhaferaj eshte komplet rrocke, kush se pjerdh kete lapanjoz derdimen! Keto Jane bashkepuntoret e hollandezit flokelyer, grida ,salihajni, xhaferi pa simite,bardh pederi., me vjen keq per tabakun si nuk e kupton se oret e ketyre mashtruesve Kane mbaruar!

Shqipe28/11/2021 14:32

Si ka msu karroca e Dylit

Niko28/11/2021 14:17

Xhaferi ku e ke PD e Duresit? Ha ha ha

Shto koment

Denonco