Lajmi i fundit

LIVE/ Foltorja e Mirditës, pritje madhështore për Sali Berishën

Rama ‘i vetmuar’ në Vlorë, nuk flet as me Metën as me Lelin

Rama ‘i vetmuar’ në Vlorë, nuk flet as me Metën as me Lelin

10:23, 28/11/2021
A+ Aa A-

Edi Rama ishte i ‘vetmuar’ në ceremoninë e ngritjes së flamurit në qytetin e Vlorës.

Kryeministri mbërriti në sheshin e flamurit ku bie në sy asnjë komunikim, asnjë përshëndetje me Dritan Lelin dhe presidentin Ilir Metën.

Meta e Rama kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit, teksa më pas kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule në monumentin e Pavarësisë.

E pranishme ishte dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, si dhe drejtues lokalë. Disa aktivitete janë parashikuar të mbahen gjatë ditës së sotme me rastin e 28 nëntorit Ditës së Flamurit.

Sheshi i monumentit të Pavarësisë në Vlorë ishte i mbushur me qytetarë të Shqipërisë dhe të Kosovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari28/11/2021 11:47

CFARE MASKARALLEKU!! CFARE HIPOKRIZIE!!! CFARE POSHTERSIE KOMBETARE!!! PSE SHKOJNE KOT KETA NDYRESIRA NE ATE DITE TE MADHE PATRIOTIKE DHE HEROIKE PER SHQIPTARET???!!! CFARE MESKINITETI I TURPSHEM!!! KETA SURRETE TE ZEZA TE KOMBIT SHQIPTAR NUK KANE LIDHJE FARE AS ME 28 NENTORIN 1443, AS ME 2 MARSIN 1444 DHE AS ME 28 NENTORIN 1912!!! KUJT I DUHET KJO FESTE ZYRTARE, PERVEC SE ATYRE QE KANE DITE PUSHIMI ZYRTAR?? NE 28 NENTOR 1912 BURRAT PATRIOTE TE KOMBIT SHQIPTAR TE TROJEVE U MBLODHEN TE GJITHE BASHKE PER SHQIPERINE, PER TE ARDHMEN E SAJ! NDERSA SOT NUK KA ME BURRA POR KA THJESHT MESHKUJ BURRECA DHE QE DUKEN SI BUBURRECA DHE SI MORRA PERPARA ATYRE BURRAVE TE 1912!!! UROJ QE DITA E BURRAVE TE VERTETE TE JETE 11 DHJETORI 2021!

Shto koment

Denonco