Kuvendi i 11 Dhjetorit/ Sekretari i PD Elbasan lexon 272 emrat e delegatëve: Kanë firmosur të gjithë me vullnet të lirë!

Kuvendi i 11 Dhjetorit/ Sekretari i PD Elbasan lexon 272 emrat e delegatëve: Kanë firmosur të gjithë me vullnet të lirë!

12:39, 27/11/2021
A+ Aa A-

Dega e Partisë Demokratike Elbasan ka bërë transparente sot përpara selisë së PD-së, emrat e 272 delegatëve të saj që kanë firmosur për mbledhjen e Kuvendit më 11 Dhjetor.

Ata përfaqësojnë 67% të delegatëve të Elbasanit, nga 409 në total, sipas Bledi Himçi, sekretar i degës së PD.

Emrat e tyre janë lexuar një për një publikisht para mediave për qëllim transparence.

Himçi deklaroi se delegatët “kanë firmosur me vullnet të plotë, me dëshirë dhe me bindje të plotë për të ndryshuar tashmë rrjedhën e Partisë Demokratike."

"Unë do t’ju citoj të gjithë emrat - tha ai, -  272 emra të delegatëve që kanë konfirmuar ardhjen në Kuvendin e datës 11 Dhjetor, nga 409 delegatë. E përkthyer ndryshe,  67% e delegatëve të Elbasanit do të jenë në Kuvendin e PD-së të thirrur nga ¼ e anëtarëve sipas statusit, për datën 11 Dhjetor.

Ju citoj 272 emrat:

1) Blendi Himçi, sekretar i degës Elbasan

2) Durim Çekrezi, nënkryetar i degës Elbasan….

(Lista vijon në video)

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali30/11/2021 18:03

Grupi I bashes me kurva, pedere, pushta jetoi shume gjate ne saje te berishes. Keto specie te mykura dhe te infektuara do te kalojne ne biznes privat . me bekimin e hoxhe aliut do te hapin shtepi publike ne elbasan. Menaxher gjeneral EDI, punonjes sherbimi ,grida ,bardha, salihajni.punonjes mirmbajtje lulush flokexheli.transporti do te mbulohet nga xhaferja qe ne vend te simites se humbur han karota, kjo ne ruge toksore. Ne ruge detare transportin do ta mbuloje peshkaqeni mediu si aleat I perhershem, dhe ne ruge ajrore do te jete menaxhere tabakja me tauke. Urime puna e re pede....ISTA.

Fatmir Lohja27/11/2021 15:19

Perfaqesuesit e pd-se ne Elbasan,si po e perjetojne vrasjen e mjekut psikiater ne mes te Elbasanit nga bandat e tam tam makuteve,te drejtuara nga zehollii pd- se!?

Niko27/11/2021 13:15

Ju lumte.Grupit te Bashes po i dridhen kembet.

Shto koment

Denonco