VIDEO-SYRI TV/ LSI, 3 amendamente për bujqësinë, Kryemadhi: Propozojmë rritjen e ndihmës ndaj fermerëve

VIDEO-SYRI TV/ LSI, 3 amendamente për bujqësinë, Kryemadhi: Propozojmë rritjen e ndihmës ndaj fermerëve

12:45, 25/11/2021
A+ Aa A-

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi teksa ka shigjetuar deputetët e Partisë Demokratike dhe të mazhorancës për qëndrimin e tyre ndaj fermereve, ka propozuar në kuvend 3 amendamene për buxhetin e 2022 për bujqësinë.

Kryemadhi akuzoi edhe kryeminstrin Rama se buxheti I propaganduar nga ai 64 mln euro, nuk është e vërtetë, dhe se ndihma reale sipas saj për fermerët është me ulet 18 mln euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco