Polls, 82% of Democratic Party members would vote for Berisha as the new chairman

Polls, 82% of Democratic Party members would vote for Berisha as the new chairman

09:34, 24/11/2021
A+ Aa A-

Historic leader of the Democratic Party Sali Berisha has the maximal support of the membership in his efforts to return at the helm, challenging incumbent Lulzim Basha.

In poll conducted by the Italian company Noto, according to the television Ora News, 81,9% of Democrats would vote for Berisha if the elections were to be held tomorrow, with only  10.8% saying they would vote for Basha.

Asked who between Berisha and Basha would be more capable to lead the Democratic Party towards victory in the next parliamentary elections, 88.3% of Democratic Party members chose Berisha, whereas only 8.3% sided with Basha.

The gap of popularity between Berisha and Basha was even bigger considering the historic leadership. Asked who the best chairperson that led the party during the years was, 91.4% said Berisha and only 4% said Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

DEMOKRATI I BAZS24/11/2021 10:54

O LULUSH! O QENUSH I RAMËS! SI NUK TË VJEN TURP O PLEHRË!! O KËLYSHI SOROSIAN I EDVIN KRISTAQ RAMËS! I LE DEMOKRATËT NË MES TË RRUGËS, PA PUNË, PA BUKË, PA BREKË FARE, PA SHPRESË DHE PA TË ARDHME!!! KANË 8 VJET QË VETËM DEMOKRATËT PO E BRAKTISIN SHQIPËRINË. NGA 600 MIJË TË LARGUAR NGA SHQIPËRIA 450 MIJË JANË DEMOKRATË DHE VOTUES TË PARTISË DEMOKRATIKE DHE TË OPOZITËS! NDËRSA TI, O PLEHRA I NDYRË I ERJON PLEH VELIAJT, DERI TANI VETËM NA KE MASHTRUAR, NA KE GËNJYER, NA KE PËRBUZUR DHE NA KE TURPËRUAR ME PAZARET E TUA TË FËLLIQURA! JE TI AI QË KËRKON TA MBASH PENG PARTINË DEMOKRATIKE PËR TË SHPËTUAR BYTHËN TENDE DHE JO DR. SALI BERISHA!!! VETËM BUDALLENJTË E RILINDJES. PATRONAZHISTËT DHE MERO GËLBAZAT, KARKO BOLEINOT DHE BATONË HAXHINJTË NUK E KANË KUPTUAR KËTË LOJËN TËNDE TË PISËT!! PARTIA DEMOKRATIKE AMERIKANE ËSHTË NJË PARTI SOROSIANE ULTRA-MAJTISTE, PO ASHTU EDHE QEVERIA AKTUALE E SHBA, NDËRSA T'I I MASHTRON SHQIPTARËT DHE I TREMB ME ANTI-AMERIKANË!! DEMOKRATËT SHQIPTARË NUK JANË ANTI-AMERIKANË POR JANË ANTI-SOROSIANË, ANTI-KOMUNISTË DHE ANTI-EDVINISTË! AMERIKA NUK ËSHTË QEVERIA SOROSIANE AMERIKANE DHE INSTITUCIONET E SAJ TË PËRKOHËSHËM TË MBUSHUR ME SOROSIANË! AMERIKA ËSHTË SHTETI AMERIKAN NË TËRËSINË E VET! AMERIKA E LIRISË, E DEMOKRACISË, E FJALËS SË LIRË DHE E DREJTËSISË!!! SI MUND T'I BESOJMË SOT NE DEMOKRATËT SHQIPTARË KËSAJ QEVERIE AMERIKANE SOROSIANE QË DEKORON ARDIAN DVORANIN SI KAMPIONIN E DREJTËSISË??!!!! SI MUND T'I BESOJMË NE DEMOKRATËT SOT KËSAJ QEVERIE SOROSIANE AMERIKANE KUR MBËSHTET TOTALISHT VJEDHJEN, GRABITJEN, BLERJEN E VOTËS SË LIRË DHE LIRISË PËR TË ZGHEDHUR, TË GJITHA MASKARALLËQET, HORRLLËQET, POSHTËRSITË, HAJDUTLLËQET DHE KRIMET MAFIOZE TË QEVERISË MË TË ZEZË NË KËTO 30 VITE TË NARKO-BANDËS MAFIOZE DHE KRIMINALE TË HORRAVE TË DREJTUAR NGA "PRO-AMERIKANI" SATRAPI I SURRELIT!!!??? SI MUND T'I BESOJMË NE DEMOKRATËT KËSAJ QEVERIE SOROSIANE AMERIKANE KUR AMBASADORJA SOROSIANE AZIATIKO-AMERIKANE ËSHTË BYTHË E BREKË ME QEVERINË E KRIMIT DHE HA E PI ME ZYSKAT HAJDUTE SOROSIANE TË HAREMIT TË SURRELIT???!!!! LULZIM BASHA ËSHTË THJESHT NJË MUT SOROSIAN QË NUK E HANË AS PULAT DHE AS QENTË!!! ËSHTË I MARRË FUND PËRGJITHMONË! DEMOKRATËT NUK MASHTROHEN KURRË! DEMOKRATËT NUK TA FALIN KURRË! SEPSE TI JE NJË COPË MUT DHE NUK JE BURRË!

Shto koment

Denonco