Kërcënohet kryeministri i Kosovës Albin Kurti

Kërcënohet kryeministri i Kosovës Albin Kurti

20:58, 27/10/2021
A+ Aa A-

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është kërcënuar, sipas zëdhënësit të qeverisë, Përparim Kryeziu.

Kryeziu njoftoi se forcat e sigurisë janë vendosur menjëherë pranë shtëpisë së tij.

Kryeziu: Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye, si masë e kujdesit të shtuar, është rritur edhe niveli i tij i sigurisë.

Institucionet e hetuesisë dhe sigurisë tashmë janë duke bërë punën e tyre.

Ato bëjnë vlerësimet e nevojshme dhe ndërmarrin masat përkatëse. Në anën tjetër, kryeministri vazhdon angazhimin e tij të rregullt.

Ende nuk është bërë e ditur për çfarë kërcënimi bëhet fjalë, e as kush e ka kërcënuar kryeministrin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco