Pas Bashës, edhe Rama ka ‘diçka për t'u thënë’ të tijëve, mbledh në seli 12 krerët e qarqeve

Pas Bashës, edhe Rama ka ‘diçka për t'u thënë’ të tijëve, mbledh në seli 12 krerët e qarqeve

18:19, 27/10/2021
A+ Aa A-

Edi Rama ka njoftuar se do të mbledhë sot pasdite në selinë rozë drejtuesit e 12 qarqeve të vendit.  

Nga raportimet e mediave, takimi do të jetë i fokusuar në analizën e zgjedhjeve të 25 prillit.

Drejtuesit politik të qarqeve do të përgatisin një raport mbi analizën e bërë dhe pritet që edhe kryeministri të japë porositë e tij.

“PS i ka dhënë një rëndësi të veçantë analizës zgjedhore në të cilën janë fokusuar edhe drejtuesit e qarqever. Do të ketë një raport për këtë analizë për t’u përgatitur për zgjedhjet e ardhshme. Pritet që Edi Rama të japë porositë për sa i përket punës organizative të 12 qarqeve”- tha një prej pjesëmarrësve të ftuar në takim.

Kujtojmë që mbrëmjen e djeshme Lulzim Basha ka mbledhur krerët e degëve në selinë e PD ku i ka mbajtur për rreth tre orë në takim. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco