‘E ktheve PD në parti të Soros’/ Shqiptarët akuza Bashës: Po merr leksione nga Rama, jep dorëheqjen

‘E ktheve PD në parti të Soros’/ Shqiptarët akuza Bashës: Po merr leksione nga Rama, jep dorëheqjen

10:47, 24/10/2021
A+ Aa A-

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në selinë e PD një grup të rinjsh të Partisë Popullore Austriake. Në një postim në rrjetin social Facebook Basha shprehu gjithë kënaqësinë që i dha takimi me të rinjtë, ndërsa demokratët e kanë “kryqëzuar” me komente.

Një qytetar shprehet se Basha së pari duhet të mbledhë të rinjtë e vendit dhe të diskutojë për problemet reale që ka vendi.

Një tjetër komentues, i shkruar se ka marrë leksione të mira nga kryeministri Rama, duke e akuzuar se e ka kthyer PD në parti të Sororsit.

“Byth e brek me edvin plehrën e ke kthyer Partinë në Parti të Sorosit se ti dhe edvini të Sorosit jeni thirri mëndjes sa nuk është vonë”, shkruan komentuesi.

Një tjetër qytetar, i vë në dukje Bashës parimet europiane, që një lider duhet të japë dorëheqjen nëse humbet në zgjedhje.

“Ne Partine Popullore Europiane nuk aplikohet asnje nga format e drejtimit te Partise qe aplikoni ju o zoteri. Atje statuti eshte mbi gjithçka! Dhe doreheqja ne rast humbje e liderit eshte preambula e ketij statuti”, shprehet komentuesi./CNA.al/

ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Demokrati24/10/2021 14:50

Largohu sa me pare nga PD! Shko dhe futu tek shtrati e lali Plehut! Futu ne mes, sepse nga mbrapa ke Edvinin, beni nje sandwich sorosian!

Niko24/10/2021 11:42

More Basha e more ne qafe PD.Do te mallkojne ata que dhane jeten per demokraci.Je peng i Rames.Po presim kuvendin dhe do besh mire te ikesh vete sepse ska garde dhe policía e Rames que te mbron nga rrebeshi i demokrateve te tradhetuar

Shto koment

Denonco