Rushaj pranon krizën në PD: Pse e larguam Flamur Nokën

Rushaj pranon krizën në PD: Pse e larguam Flamur Nokën

20:10, 23/10/2021
A+ Aa A-

Nënkryetari i PD-së Alfred Rushaj komentoi edhe situatën e brendshme politike të partisë.

Rushaj theksoi se politika e brendshme e opozitës nuk është në ditët e saj më të mira, por sipas tij të gjithë palët e përfshirë kanë të njëjtin prioritet, atë të demokratëve, duke shtuar se kundërshtari i vërtetë i PD-së është kryeministri Edi Rama.

Sa i përket përjashtimeve të bëra nga Lulzim Basha, Rushaj theksoi se Flamur Noka nuk është përjashtuar sepse ka pasur mendime të kundërta me Bashën, por sepse ka deformuar deklaratat e bëra nga kreu i opozitës. 

“Është larguar nga pozicioni i zv/kryetarit jo se ka shprehur mendime të kundërta me z.Basha por sepse në mënyrë të përsëritur, ka deformuar ato çfarë Basha ka thënë në mbledhje, dhe këtë  e ka bërë me një qëllim që s’kanë të bëjnë me divergjencën e mendimeve të njëri apo tjetrit. Ai as nuk është larguar as përjashtuar”, tha Rushaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

D23/10/2021 22:49

Po ti ? As mish as peshk

Shto koment

Denonco