FMN konfirmon, por SPAK i kapur nuk heton as fshehjen e vdekjeve nga Covid!

FMN konfirmon, por SPAK i kapur nuk heton as fshehjen e vdekjeve nga Covid!

10:00, 21/10/2021
A+ Aa A-

Nga Petrit Vasili

Fondi Monetar Ndërkombëtar konfirmon përfundimisht që Shqipëria kishte vdekjet më të larta në Europë nga Covid.

Kjo është situata e vërtetë tragjike dhe mijëra familje kanë humbur të dashurit e tyre.

Qeveria jo vetëm i fshehu vdekjet dhe i hidhëroi dyfish shqiptarët, që kanë humbur familjarët e tyre, por kreu edhe një krim të vërtetë shtetëror.

Të vërtetat për Covid-in dhe qëndrimin kriminal të qeverisë së rilindjes kanë marrë dhenë brenda dhe jashtë Shqipërisë.

SPAK-u për shkak të kapjes është vendosur në pozicion shumë të shëmtuar dhe antiligj.

SPAK-u ç'pret më për të filluar hetimin.

Kaq i kapur është SPAK-u sa që as vdekjet nuk e lëvizin nga vendi dhe jo më të luftojë krimin e organizuar dhe korrupsionin!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari21/10/2021 15:28

O I NDERUARI Z. VASILI! O TË NDERUAR SHQIPTARË! AKOMA NUK E KENI MARRË VESH DHE NUK JENI TË BINDUR QË SPAK ËSHTË NJË STRUKTURË E POSAÇME E ORGANIZATËS NAKO-MAFIOZE "RILINDJA"??!!! SPAK ËSHTË NJË NGA FORUMET E PARTISË NË PUSHTET!!! TË BESOSH TEK SPAK ËSHTË NJËSOJ SI TË BESOSH QË NË DIELL KA UJË!!! APO TË BESOSH QË NË SAHARA KA FOKA DHE ARINJ POLARË!!! TË GJITHË SHQIPTARËT QË E DUAN DEMOKRACINË. LIRINË, DREJTËSINË DHE SQIPËRINË, KUDO KU NDODHEN T'I BASHKOHEN "FOLTORES DEMOKRATIKE"!!

Shto koment

Denonco