Ylli Dylgjeri kap gafën e Bashës me shifrat e sondazhit: Thonë që po mbush brekët

Ylli Dylgjeri kap gafën e Bashës me shifrat e sondazhit: Thonë që po mbush brekët

18:12, 20/10/2021
A+ Aa A-

Kryetari në detyrë i PD, Lulzim Basha përmendi sot se sipas një sondazhi të tij, ai pëlqehej nga 95% e demokratëve, ndërsa vetëm 5% donin Sali Berishën. 

Edhe pse nuk deklaroi asgjë konkrete lidhur me vërtetësinë e sondazhit dhe në kushtet kur realiteti në terren aty ku ndodhet 'Foltorja' reflekton të kundërt dhe jo më larg se dje këtë e dëshmoi Dibra, Basha ka harruar se llogaritë nuk i dalin as kështu. 

Dhe këtë detaje ka kapur më së miri Ylli Dylgjeri. Duke ironizuar Bashën ai shkruan në Facebook se kreu i PD vazhdon të 'shkëlqejë' në matematikë.  

Po Kadillin nuk e do njeri? Ku janë % e Tij. Tjetra, nëse Berisha me 5% mbush sallat atehere 95 % i Bashes duhet te mbushë sheshet. Por komentet thonë se Basha po mbush brekët..!!!", shkruan Dylgjeri. 

Postimi i Ylli Dylgjerit
Trego edhe një herë se vazhdon të shkëlqesh në matematikë!
Sondazhi i Bashës e nxjerr që 95 % duan atë. Ndërkohë vetëm 5% duan Berishen. Bukur.
Po Kadillin nuk e do njeri? Ku janë % e Tij.
Tjetra, nëse Berisha me 5% mbush sallat atehere 95 % i Bashes duhet te mbushë sheshet. Por komentet thonë se Basha po mbush brekët..!!!
Atëherë çfarë ngeli?
Merre detyrë shtëpie zoti Basha.
Po të ndihmoj. Ke dy të panjohura: Kadillin dhe brekët.
Tani nxirr përqindjet. Koha filloj.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fatmir lohja20/10/2021 18:34

Humor i kendshem.Detyren e shtepise ia ke dhene pak te veshtire.

Shto koment

Denonco