VIDEO/ Basha: Unë i mbush sallat më shumë se Berisha. Nuk dal ta vë në siklet

VIDEO/ Basha: Unë i mbush sallat më shumë se Berisha. Nuk dal ta vë në siklet

14:19, 20/10/2021
A+ Aa A-

Në konferencën e sotme për mediat kryetari i PD-së, Lulzim Basha, u shpreh se sipas sondazheve të tij, demokratët kërkojnë që ai të drejtojë partinë, për të cilën tashmë është futur në garë edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Basha u shpreh se nuk ka nevojë të bëjë takime me bazën e partisë, ashtu siç po bën Sali Berisha.

Madje, ai theksoi se nuk po e bën këtë gjë, pasi nuk do që Berisha të vendoset në pozitë inferioriteti.

‘Unë nuk jam nga ata që shfrytëzojnë momente të tilla për të bërë garë se kush e ka autokolonën më të gjatë, se kush i mbush sallat më shumë, sepse e di që ajo është një garë e lehtë për mua dhe nuk është e drejtë ndaj askujt, as ndaj zotit Berisha ta vendos në pozitë të tillë inferioriteti.

Plus, kjo nuk është mes meje dhe zotit Berisha, kjo situatë dihet fare mirë, vendimmarrja ka ardhur pas vendimmarrjes së SHBA-së. Interesit më të mirë të PD-së nuk i shërben përçarja e partisë për interesa të Bashës apo Berishës. Kjo është arsyeja e vetëpërmbajtjes dhe do të vazhdojë të vetëpërmbahem’, u shpreh Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

katunari 20/10/2021 19:03

Mitingjet per zgjedhjet e 25 prillit i kishe bosh, o lulush

Petro20/10/2021 16:30

Lereni kurvicen te shohe enderra me sy hapur.

Lali20/10/2021 16:01

O lul karabushi, e para nuk shkruhet qarku I pushkes por carku o debil, e dyta provoje menderen te sfidosh berishen mos trego pralla me mbret, e Greta maksimumi qe te shpetosh koken eshte te mbyllesh ne zyren tende te pa merituar, te kesh bodigardet ,pushtin salianji dhe putanen gride te te rethojne e mbrojne nga pedet e tjere te PD tende te dhjere, dhe e katerta o karabush :- ti e ke shkruar vete perfundimi tend, berisha te ngjiti ne maje ku se meriton ,tani nuk ke rruge tjeter vec te biesh pikiade me joke ,ruajna zot mos te bien vilat dhe vjedhjet mbi koke. I ke shume borxhe shqiptareve, njeri pa kellqe dhe pa bythe, frikacak, skuth dhe I Pabese. Mjaft te duruan shqiptaret, do te hedhin ne gremine, ate qe u ke bere ti me humbje te njepasnjeshme nuk I ka bere as tradhtari me I madh I kombit shqiptar.Ptu fare e keqe qe mos mbifte me kurre ne kete vend.

altini20/10/2021 15:17

Qe te roise Berisha edhe mund ti falet per moshen qe ka, por qe te shkase fare ky 40-vjecari? Mire e ka thene populli "mendja kokerr gruri".

altini20/10/2021 15:14

Shkodranet kane nje shprehje "te hypte vetja ne qejf".

Skrapari20/10/2021 15:03

Provoje sa te vlen lekura

Korabi20/10/2021 14:46

O ,Hotjan fallco dile ne fushe te mejdani bre bure(ne qofte se je).e mose u fshe nene fustanin e Grites

Shqiptari20/10/2021 14:35

E mo traping ta mbushin sallen patronazhistet e Rames. Lere sikletin ndaj Berishes! Ke bythe te dalesh?

t20/10/2021 14:29

O karabush,provoje qe ta marresh vesh,tjetri po te sfidon publikisht ,ti i mbake sikletin ,ndenja jote ne pd do e varrose pd,do mbetedh ti me grid,saliaj,gjekmark

Shto koment

Denonco