Ervin Salianji: Berisha si Enver Hoxha, edhe atë e donim

Ervin Salianji: Berisha si Enver Hoxha, edhe atë e donim

14:12, 20/10/2021
A+ Aa A-

Për deputetin e Bashës, Ervin Salianji Sali Berisha është si Enver Hoxha, sepse edhe këtë të fundit e donte populli.

Deklaratat e çuditshme të mbështetësve të Bashës, nuk ndalen.

I ftuar në ‘Real Story-n’ e Sokol Ballës, Salianji është shprehur se ‘nuk harroj se njerëzit qanin për Enverin, o bo bo çfarë do të ndodhë…’, duke e paralelizuar me zhvillimet e tanishme brenda Partisë Demokratike.

Për Salianjin, Partia Demokratike nuk ka përçarje, por po rigjenerohet.

‘Nuk mund të themi që ka apo nuk ka zgjedhje. Basha nuk ka vulën, por ka përgjegjësinë dhe legjitimitetin që i buron nga vota.  Me të drejtë njerëzit kanë një shqetësim real dhe në po përpiqemi t’i adresojmë shqetësimet.

Unë jam i paqartë se cila është kërkesa?  Cili është qëllimi? i vetmi qëllim është që të dëmtohet Basha, kjo më duket pa sens. Dy javë është bërë Basha i keq, pra këtu ka një sens logjik që nuk qëndron.

Është e qartë që për PD-në, Sali Berisha ka lënë një trashëgimi të çmuar. Ne nuk duhet të harrojmë marrëdhëniet strategjike dhe të afërta me SHBA-të. Unë nuk harroj se njerëzit qanin për Enverin, o bo bo çfarë do të ndodhë…Por jo ka pasur lëvizje , por edhe rigjenerime. Ne mendojmë që interesi publik bashkohet me PD’, tha Salianji.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Anjii Anjushiiiii20/10/2021 16:54

SALIanjushi si ti Berisha e bën çdo mëngjes nga një, në WC.

D20/10/2021 16:30

O babale ju qe mbilini floke dhe i lyeni me xhell megjith ca grida nuk keni mbeshtetjen tone,por nuk krahasohi me heroin e demokrateve qe I vuri gjoksin luftes se gjate kunder frontit komunist.Po te mos ishte dr.prof. Sali Berisha sot nuk kush te PD. Kur e pyeten be 98n P.Arbnorin pse socialistet e sulmojne vetem SB ai tha: sepse vetem me ate s’hahen dot se per te tjeret ata e kan te lehte . Bashe po tregohesh trim dije se trima jane ata demokrat qe nuk u dorezuan kunder rrebelimit me 97n ata qe me shtator 98 e fshine pushtetin per 1ore. Hej gomar jemi gjalle ! Nuk mund ta perdorni si bunker “shqupin” dhurata e fundiit që doktorri i beri PDs. Kujdes se do humbni dhe ket godine. KUJDES DEMOKRATET NUK JANE BABALE . LEGEN

korcari20/10/2021 16:11

o kylysh muti o aga fshatar i rendomte ik o te q... kurven ty bashes e tere rac muterve qe jeni mbledhur aty,po nuk shpeton dot o rac muti

Gegu20/10/2021 16:11

Salianji shko hiq vetullat tek tualeti i femrave...

Skrapari20/10/2021 15:05

Rregullo njehere qafen pastaj flasim o salianj

Katerina20/10/2021 15:02

Fole ti more buzequmesht?! Sa me shume flisni ju kalamaj e grup medioker i bashisteve, sa me shume ben ramisti, aq me shume e duan njerezit, jo vetem demokratet, Doc.Berishen dhe kuptojne se ne dore te kujt kane rene!

Meta20/10/2021 14:37

O Babale!

Korabi20/10/2021 14:24

Urgjend duhet te pastrohet PD nga pederastat si ky.Ne jemi parti konservatorr dhe momentalisht drejtohem nga nje grup yllberash sorosjan.U be ky qullac qe qante te dera zyres se Doktorrit se Luli nderhyri qe te mose zgjidhet kryetar i Forumit Rinore.

Shto koment

Denonco