Ndërron jetë nëna e Fatos Lubonjës

Ndërron jetë nëna e Fatos Lubonjës

13:39, 18/10/2021
A+ Aa A-

Ndërron jetë në moshën 95-vjeçare nëna e analistit të njohur, Fatos Lubonja, Liri Lubonja.

Ajo ishte një veprimtare e luftës, gazetare dhe historiane.

Liri Lubonja ka shkruar edhe dy libra me kujtime nga jeta e saj, pasi kujtojmë se ka jetuar plot 17 vite në internim, pas arrestimit të bashkëshortit.

Ajo ishte bashkëshortja e Todi Lubonjës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco