VIDEO/ Basha publikon një mesazh nga fjala në Kuvend

VIDEO/ Basha publikon një mesazh nga fjala në Kuvend

10:13, 17/10/2021
A+ Aa A-

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka publikuar sot një mesazh nga fjala që mbajti në Kuvend këtë javë, më 14 tetor 2021.

"Nuk ka forcë ta ndalë rrugën për ndryshim, kundër të gjitha pengesave, kundër status quo-së, për ndërtimin e një të ardhmeje më të mirë, për çdo shqiptar -  shkruan  Basha. - Llumi i tranzicionit është një dhe vetëm një, pavarësisht nëse buron nga një parti apo nga një parti tjetër, pavarësisht se drekon apo darkon me të njëjtët oligarkë apo aktorë të krimit të organizuar dhe përpiqet të influencojë opinion publik përmes të njëjtave ekrane, ekraneve të kapura. Është i njëjti  llum dhe ka të njëjtat interesa, ju bashkojnë të njëjtat gjera, Status quo-ja. Dhe status quo-ja është kjo që të flisni për satelitë ndërkohë që njerëzit nuk kanë bukë për të ngrënë."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali17/10/2021 15:46

O lulush, me fjale te bukura qe Ben sikur tremb poziten, nuk mund te fitohet kurre.Ta Kane pire lengun, te gjithe e dine qe ti Ben sikur, qe je frikacak, qe Ruan vjedhjet dhe korupsionin tend galopant, e dine se ke bere marveshje me ramen, qe Ben trimin pas beteje, nuk mbahet karigja me zor dhe pa bythe, perfundimi yt eshte frikshem do ta shikosh shume shpejt nga uragani I djathte popullor. Pergatitu ,para ke vjedh mjaft, te shlyesh borxhet qe u ke mare kandidateve per deputete para zgjedhjeve, se nuk te fal njeri miliona euro qe ke zhvatur dhe pas sekuestros te pret burgu.Ku I more vilat, parate ,makinat, pronat ne farke e bregdet, te gjithe do ti vjellesh te jesh I sigurte. Je bere miljarder pa te thene askush pune e mbare. Duhet fundi i hajduteve dhe mashtruesve te popullit, dhe ky fund do te vije shume shpejt me vulen e z berisha dhe te demokrateve te ndershem qe ke 12 vjet qe I mashtron.

Shto koment

Denonco