'Sot, dita që njerëzit në varfëri të ngrenë zërin e tyre! -  Ambasada amerikane përcjell mesazhin e OKB

'Sot, dita që njerëzit në varfëri të ngrenë zërin e tyre! - Ambasada amerikane përcjell mesazhin e OKB

10:00, 17/10/2021
A+ Aa A-

"Le t’i japim fund varfërisë! - E përkujtuar që nga viti 1987 dhe e njohur nga Kombet e Bashkuara në vitin 1992, Dita Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë nxit dialogun dhe mirëkuptimin midis njerëzve që jetojnë në varfëri, komuniteteve të tyre dhe shoqërisë në tërësi", njoftoi sot Ambasada Amerikane në Tiranë në përkujtim të 17 tetorit.

Sipas ambasadës, "17 tetori ofron një mundësi për të njohur përpjekjet dhe luftën e njerëzve që jetojnë në varfëri, një rast për ta që të ngrejnë zërin për shqetësimet e tyre dhe një moment për të vlerësuar luftën kundër varfërisë."

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Agim Krasniqi17/10/2021 12:52

Nëse dikush në botë më së shumti mblell varfëri ato janë SHBA me plotë kuptim. Prandaj çdo deklaratë e zyrtarëve amerikan për ndonjë pozitivitet është hipokrizi.

Shto koment

Denonco