Lajmi i fundit

VIDEO-SYRI TV/ Skandal, Lulzim Basha i vë drynin selisë së PD

Vjosa Osmani, thirrje Kosovës: Votoni, ta dëshmojmë shpirtin tonë demokratik!

Vjosa Osmani, thirrje Kosovës: Votoni, ta dëshmojmë shpirtin tonë demokratik!

09:55, 17/10/2021
A+ Aa A-

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani i ka drejtuar një mesazh sot qytetarëve që të dalin në masë në votim për të zgjdhur pushtetarët vendorë.

"Mirëmëngjes Kosovë! - shkroi Osmani në Fb. - Sot të gjithë votojmë për kualitetin e jetës sonë në komunat ku banojmë.  Pavarësisht se në cilën komunë votoni, shpresoj që sërish ta dëshmojmë shpirtin tonë demokratik nëpërmjet pjesëmarrjes sa më të lartë në një proces të drejtë dhe të lirë, e duke i respektuar masat kundër Covid-19.
I priftë e mbara Republikës sonë!" 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ora dymdhjet17/10/2021 14:56

po leje demokracin dhe bluzat me lule po pote pyes se ake uniformen e ushtries gati se ti ke poziten e komandantit suprem dhe ti duhesh me pri e para ne luft se hiq sasht larg po mosi trullosni njezit me zgjedhje po pregadituni dhe te armatosen i gjith kombi shiptar.

Shto koment

Denonco