FOTO/ 'Satelitë të Shqipërisë në hapësirë'/ Rama bëhet meme, tallet rrjeti

FOTO/ 'Satelitë të Shqipërisë në hapësirë'/ Rama bëhet meme, tallet rrjeti

17:26, 14/10/2021
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama bëri sot në Kuvend një deklaratë të paimagjinueshme. Ai u shpreh se Shqipëria do të dërgojë në hapësirë dy satelitë. 

Premtimi i kryeministrit ishte se 'vitin e ardhshëm satelitët 'Albania 1' dhe 'Albania 2' do të fluturojnë në gjithësi', ndërsa nuk dha më detaje se si do të realizohet ky projekt, por shtoi se nuk askush nuk duhet të habitet.

Deklarata e Ramës u shoqërua me të qeshura nga të gjitha anët e Kuvendit.

Ndërkohë, kaq ka mjaftuar, dhe faqet e njohura satirike në rrjetet sociale kanë ironizuar deklaratën e Ramës, duke prodhuar meme pafund për të.

Për më shumë shumë shihni këto FOTO më poshtë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco