Rama-Bashës: Je duke vënë gjoba live nga parlamenti!

Rama-Bashës: Je duke vënë gjoba live nga parlamenti!

15:28, 14/10/2021
A+ Aa A-

Po duket si një debat i ashpër në parlament, ai mes kryetarit të  PD Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama, i cili u mbyll në pjesën e parë me një thirrje nga ky i fundit: Lul bëhu çun i mirë!

Por pjesa më e nxehtë duket se ishte ajo kur Basha përmendi me emër disa ‘oligarkë’ të Ramës dhe të tjerë të cilët merren me trafik kokaine, të cilët i dinë agjencitë e huaja anti-krim.

‘Shikon vetëm importin e bananeve. Ai të është rritur ty. Vetëm importi i bananeve të është rritur. I ke marrë i ke futur në oborrin tënd. I do emrat, ta mban apo jo? Shko tako ata të agjencive partnere ti tregojnë, se unë të siguroj që i di. Pastaj bëj presion Gledis Nanos’, i tha Basha kryeministrit ndër të tjera.

Pas kësaj kryeministri replikoi duke deklaruar, se ky ishte një sulm i shëmtuar ndaj biznesit dhe se Basha ishte duke ju vënë gjoba live.

‘Këto janë gjoba Lulzim. E di gjithë Shqipëria që këto janë gjoba. Atë oligarkun që përmende, bëj letrat dhe çoje në SPAK’, i tha Rama Bashës ndër të tjera.

Basha doli në foltore dhe replikoi sërish, por kryeministri ndërkohë u largua nga seanca.

‘Pse të ra heshtja kur në mbledhjen e kaluar të thanë se 30% e karburantit ishin kontrabandë. Të mori Baca Çet ty? Të mori Baca Çet ty? Të mori Zamir Mane ty? Gjysma e Tiranës nuk e di nëse çet Kastarti është administrator i parave të tua’, ishte deklarata e mëhershme e Bashës në parlament që shkaktoi edhe relikën e Ramës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco