Ironia e Andi Bejtjes: Foltorja jashtë radhe u zhvillua sot në Kuvend

Ironia e Andi Bejtjes: Foltorja jashtë radhe u zhvillua sot në Kuvend

13:19, 14/10/2021
A+ Aa A-

Gazetari dhe analisti Andi Bejtja ka ironizuar me seancën e sotme të Kuvendit, duke e quajtur atë një Foltore jashtë radhe të Sali Berishës.

STATUSI I PLOTE

“Foltore” jashtë radhe e Berishës

Sali Berisha zhvilloi sot një Foltore jashtë radhe...

Berisha harroi ta njoftonte këtë foltore në FB dhe shumica e demokratëve nuk morën pjesë.

...Por në të morën pjesë dhe folën gjatë Edi Rama dhe Lulzim Basha...

Të dy e përshëndetën pa dashje Foltoren...

Foltorja filloi në orën 11 në Parlamentin e Shqipërisë dhe përfundoi ne 12 e 30. Berisha vete nuk mori pjesë...

I pyetur nga gazetarët për këtë aktivitet jashtë radhe, Berisha tha se i qëndron asaj që ka thënë gjithmonë: “Më mirë qiri i fikur, se qiri i fëlliqur”...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco