S'mbahet Rama: Do hedhim dy satelitë 'made in Albania' në stratosferë

S'mbahet Rama: Do hedhim dy satelitë 'made in Albania' në stratosferë

11:36, 14/10/2021
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama, ndërkohë që justifikonte krizën dhe abuzimet nëpër tenderat e veprave publike, i ka njoftuar shqiptarët se brenda këtij mandati të tretë, do të hedhë në orbitë dy satelitë me emrat “Albania 1” dhe “Albania 2”.

Pavarësisht nga të qeshurat në sallë, kryeministri me seriozitetin më të madh këmbënguli, se do ta bëjë realitet ngritjen e satelitëve “Made in Albania” ndoshta që vitin tjetër.

Kujtojmë se satelitë mund të hedhin në orbitë shumë pak shtete të fuqishme, por nëse Edi Rama e ka fjalën se do të marrë me qira 2 satelitë, kjo është temë tjetër dhe tender tjetër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lej Feni shqiptar14/10/2021 15:28

DON KISHOTI = MULLINJTE ME ERE (luftonte me) LEJ FENI = GOZHDE DHE HEKURISHTE (te vjetra) KIM YUNG UN = HEDH SATELITE dhe SHTYP E VARFERON POPULLIN EDI RAMA = DON KISHOT+LEJ FEN+ KIM YUNG UN

Bami patriot14/10/2021 12:30

Një me emrinLuli tjetri me emrin Rama

Daj Jaku14/10/2021 12:28

Të uroj sukses Edvin dhe të këshilloj të jesh edhe ti brënda… por pa kthim!!!

Shto koment

Denonco